Eurogamer.cz

RYSE míří na PC, čímž Xbox One ztrácí další exkluzivitu

Má jít o nový benchmark grafiky.

Nevíme, co si o tom pomyslí všichni ti, kteří preferovali Xbox One kvůli bohaté nabídce startovních exkluzivit, když se ukazuje, že ty od third-party studií tak jako tak časem dorazí i na PC, k čemuž u srovnatelných her na PlayStation 4 zatím nedošlo.

Po Dead Rising 3 stejné váhové kategorie totiž bylo dnes odpoledne oznámeno, že historická akce RYSE: Son of Rome (recenze, 6/10), která byla výkladní skříní grafiky na Xbox One, ale hratelnostně dost kulhala, vyjde někdy na podzim i pro PC.

Konverze zahrne všechny DLC či bonusy ze speciální edice (mj. The Colosseum Pack, Mars Chosen Pack, Duel of Fates Pack, Morituri Pack) s novými mapami či režimy a také bude podporovat rozlišení 4K.

Podle tvrzení Cryteku půjde o báječnou příležitost demonstrovat, co všechno dokáže CryEngine na nabušených počítačích, bez jakýchkoli kompromisů, což trochu zní jako rýpnutí do konzole Microsoftu, s nímž se prý tvůrci nedohodli na pokračování.

"RYSE se na dlouho stane novým benchmarkem pro grafické karty v PC, protože máme znalosti i technologie, abychom hru vytvořili v nejvyšší možné kvalitě," píše se v tiskovce, která tak trochu navozuje staré časy, kdy se výkon hardware testoval na prvním dílu Crysis.

Zdá se také, že jde o součást dohody okolo Homefront 2 mezi Deep Silver a finančními problémy zmítaného Cryteku, protože právě oni vydají krabicovku, zatímco o vypuštění digitálky se postará sám německý výrobce.

První obrázky z PC verze:

REKLAMA

- komentáře (43)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

  • Nahrává se...