Eurogamer.cz

Jak Rainbow Six Siege a Evolve vzrostl počet hráčů

Statistika nuda... není.

Uspořádání víkendu s plnou verzí zdarma, změny obchodního modelu (Starter Edition) či přechod na Free-2-Play multiplayerovým hrám logicky velmi svědčí.

Dokládají to nově odhalené grafy hned u dvou takových, které byly dříve považovány za nepříliš úspěšné a mnozí se jim vysmívali za statistiky počtu hráčů na Steamu. Ale když se výrobce začal trochu snažit, probudil se ze zkostnatělého starého způsobu distribuce a reagoval na nové trendy, situace se okamžitě obrátila.

Rainbow Six Siege (Alza.cz) má nyní o 40 procent více aktivních denních uživatelů než v době vypuštění loni o Vánocích, uvedl UbiSoft pro IGN spolu s grafy. A to jich ještě tisíce zabanoval kvůli cheatování. Přičítá to mj. neustávající DLC podpoře, naposledy Skull Rain, i když ty důvody budou v reálu trochu jiné:

1

Podobně je na tom jiné "ošklivé kačátko" Evolve od 2K. Po pouhém měsíci od změny na Free-2-Play hlásí nárůst hráčské základny o tisíce procent, všimli si DSO z veřejně dostupných dat. Předtím tuto asymetrickou akci od Turtle Rock hrálo jen 2703 lidí, nyní to je okolo 200 tisíc.

2

Rovněž Evolve bude nadále podporováno přídavky, jako byl před pár dny Cataclysm update. Ten do hry přidal mapu s pádem meteoritů z oblak, které vám ubližují a musíte před nimi utéct. Vedle toho je možné hrát co-op společně s boty, kdy váš tým doplní skupinka AI řízených postav. Má jít pouze o předzvěst pozdějšího většího co-op rozšíření.

REKLAMA

- komentáře

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

  • Nahrává se...