Eurogamer.cz

Fake news, reaguje UbiSoft na pokles hráčů For Honor

Odporuje to datům.

Tohle určitě musel odkoukat od Donalda Trumpa, jinak se to těžko vysvětluje. Zároveň jde o jedno z prvních použití tohoto buzzwordu v herní branži.

1

Komunitní manažer UbiSoftu Eric Pope jen tak mezi řečí zareagoval na nedávné statistiky, podle nichž bojovka For Honor (Alza.cz) ztratila až 95 procent hráčů oproti době vydání:

"Věřte nebo ne, lidé odkojení falešnými zprávami [fake news], stále máme ve For Honor spoustu, velkou spoustu hráčů," uvedl v souvislosti s plánovaným odškodněním za výpadek serverů, za což hráči dostanou na tři dny status šampionů.

Tento výrok však odporuje veřejným datům o počtu hráčů na Githyp. Ten ovšem měří jen uživatele PC verze, nikoli ty na konzolích, kde jich teoreticky může být více.

Krátce poté, co se o poklesu popularity For Honor začalo mluvit v médiích, změnil výrobce ekonomiku hry, takže se nově dalo získat běžným hraním mnohem více herní měny než předtím (bez nákupu za skutečné peníze). Ani ani tento krok, částečně vyprovokovaný i bojkotem celé komunity na Redditu v dubnu, nepomohl k návratu bývalých hráčů.

REKLAMA

- komentáře (8)

Vytvořit účet

NEBO

  • Nahrává se...