Eurogamer.cz

EA chystá konkurenci Steamu, Origin

Pouze zde bude SW: The Old Republic.

Společnost Electronic Arts vytvořila svou vlastní digitální distribuční službu s názvem Origin, která by měla být opravdovou konkurencí Steamu. Bude to zároveň jediná digitální služba, na které bude k dispozici Star Wars: The Old Republic.

Informace se poprvé objevila v článku ve Wall Street Journal, kde tvrdí, že k oficiálnímu představení Origin by mělo dojít dnes.

Origin se bude zaměřovat na PC hry a hned při spuštění jich bude k dispozici přes 150. Zatím není jasné, zda půjde pouze o hry Electronic Arts, nebo i od jiných vydavatelů.

Podobě jako u Steamu a iTunes, k provozování bude potřeba speciální program. Součástí bude také sociální síť s možnostmi soukromých zpráv a seznamu kamarádů. Také tam budeme mít vlastní profily, které budou zaznamenávat, jak daleko jste v jednotlivých EA hrách.

Později by se Origin mohlo přesunout i třeba na mobilní telefony, kdy si zahrajete například nějakou Battlefield 3 minihru a tím si odemknete přes svůj účet něco v Battlefield 3 na konzole nebo na PC.

Aby se postarali o pořádnou propagaci své služby, hra Star Wars: The Old Republic bude v digitální podobě k dispozici pouze zde a nikde jinde.

EA své hry digitálně distribuuje už léta přes EA Store, ale jakmile spustí Origin, dá se předpokládat, že jím EA Store bude nahrazen.

REKLAMA

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

  • Nahrává se...