Eurogamer.cz

EA Czech úplně končí, hry EA u nás vydá nový distributor

Odhalujeme významnou změnu na domácím herním trhu.

Vlastní zpráva - Že se něco kolem domácí pobočky Electronic Arts děje, signalizovala řada indicií. Například poskytnutí nám předčasného přístupu k Titanfall už od zahraničního produktového manažera nebo náhlá vlna žádostí od progamingových klanů hledajících nového sponzora, které zahltily schránky ostatních firem.

Nakonec to však nekončí scénářem, jakým vše začalo vloni na jaře přesunem marketingového oddělení do Polska, kam se podle původních plánů mělo časem přestěhovat řízení veškerých aktivit EA v České republice. Nýbrž dopadlo to ve finále úplně jinak a pro mnohé to bude dost překvapivé vyústění situace.

EA Czech úplně zavřou svou kancelář na pražském Pankráci už k 31. březnu letošního roku a propustí zbylé zaměstnance. Tím skončí jejich dlouholetá přítomnost na české scéně, neznamená to ale jejich úplný odchod.

Od dubna bude nové hry EA v České republice vydávat nový distributor, kterým se stane zavedená společnost ABC Data.

Eurogamer se tyto zásadní informace dozvěděl z několika na sobě nezávislých zdrojů. Zmíněné společnosti ještě před publikováním článku požádál o oficiální vyjádření (důvody), které sem bude později doplněno. Aktualizace 17.3. - reakce od ABC Data zde.

ABC Data v ČR v posledních letech zastupovali například Activision Blizzard, takže s hrami už mají zkušenosti díky Call of Duty nebo Diablu. Ačkoli jinak se zaměřují převážně na velkoobchod s hardwarem a dosahují po celé Střední Evropě miliardových obratů, čímž jsou dostatečně velkým partnerem pro někoho jako EA.

Tato změna v distribuci budoucích EA her bude mít významný dopad na fungování celého domácího trhu s hrami. V některých ohledech se může vrátit o mnoho let nazpět, protože mít lokální pobočku EA byl málo uvědomovaný luxus, který nám řada jiných srovnatelných zemí záviděla. Jak přesně vše pocítí koncoví hráči (lokalizace, akce, slevy atd.), média, obchody a další subjekty, podrobněji rozebereme v sérii chystaných článků.

REKLAMA

- komentáře (30)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

  • Nahrává se...