If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

1,5 milionu kusů má Switch pouze díky Zeldě

Odhad analytiků.

Dalo se to vydedukovat už z kusých zpráv, jak je v minulých dnech hlásily jednotlivé země. Analytická společnost SuperData je nyní slavnostně sečetla, zatímco Nintendo na téma celosvětového odbytu stále překvapivě mlčí.

Dle zasvěceného odhadu tak nyní může být celkově prodáno už 1,5 milionu kusů Switch (Alza.cz), což je pro hybridní handheld rozhodně úspěch. A asi by to klidně bylo i více, pokud by nepanoval nedostek kusů na některých trzích, jako např. Británie, kde si obchody stěžují na malé zásoby.

V USA se prý povedlo udat už 500 tisíc kusů zařízení, zatímco v Japonsku 360 tisíc a v dalších hlavních zemích kolem stovky tisíc. Jelikož Nintendo odhadovalo závoz 2 milionů kusů do konce března, možná se mu to mohlo podařit předčasně.

Velice zajímavý je jiný odhad SuperData: 89 procent majitelů Switch si prý koupilo hru Zelda The Breath of the Wild, má ji tak mít už 1,3 milionu lidí, co čehož není započítána verze pro Wii U.

Otázkou zůstává, jestli takový zájem přetrvá v příštích týdnech, kdy Switch podpoří pouze remake Mario Kart 8 (duben), což nemusí úplně stačit, upozorňuje sesterské GamesIndustry.

Tagged With

Comments