If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

12. podcast EG: po dohrání Skyrimu, MW3, dojmy z EA her

Ve značně obměněné sestavě: Aleš, Adam, Miloš, Martin.

Po 11. "sklepním" podcastu jsme zásadně obměnili sestavu účastníků a z minula se vrátil pouze Miloš Bohoněk. Po delší době se do podcastu podíval zase Martin Frey a po menší absenci i Aleš Harazim s Adamem Homolou.

Témata byla tentokrát víceméně jasná a řešily se tak primárně dvě velké hry, které jsou zároveň dvěmi největšími protiklady v celém herním průmyslu - gigantický a svobodný The Elder Scrolls V: Skyrim a na druhé straně zase koridorové Call of Duty: Modern Warfare 3.

Nejprve jsme se ale ponořili do světa Tamrielu (02:10), ve kterém Miloš prožil několik desítek hodin, protože Skyrim recenzoval. Přišlo jak na hodnocení hry, které prý po pár hodinách vypadalo na sedmičku, po dalších pár hodinách na osmičku, až se hra rozjela natolik, že Miloš musel vytáhnout svoji historicky první desítku. Stejně tak se řešil nelineární přístup k příběhu a celé hře, herní knihy, lokace, kouzla a problémy a specifika PC verze (rozdílová recenze PC verze).

Download the podcast

Z otevřeného světa ale zpátky do úzkého koridoru, konkrétně do Call of Duty: Modern Warfare 3 (23:18) (recenze). Aleš si singleplayer nového Modern Warfare prošel a víceméně si hru pochvaloval. Jak se mu ale líbila mise zasazená do Prahy? A jsou podle něj lepší skripty v Modern Warfare 3, nebo v Battlefield 3? Plus nechyběla debata o neskutečných prodejích, které opět trhají rekordy.

Následně se slova ujal opět Miloš, který byl před několika týdny za Eurogamer v Londýně, na speciální akci EA Showcase (35:34), kde EA ukazovali několik svých nadcházejících her. Miloš tak zkritizoval multiplayer v Mass Effectu 3, naopak vychválil Syndicate, nic moc si nepamatoval z The Secret World a naopak moc si toho pamatoval z Kingdoms of Amalur: Reckoning. Krátkou zmínku si vysloužily i maličké hry Warp a Shank 2.

Došlo samozřejmě i na nepříjemné hacknutí Steamu (1:06:21). Hackeři se dostali k databází hesel, emailů i kreditek a nám se to samozřejmě nelíbí. Pomůže změna hesel? A smažou se nám ze Steamu hry, nebo nám někdo vybrakuje kreditku? Miloš byl chvíli v klidu, protože na Steamu nakupuje přes PayPal, ale nakonec přiznal, že tam tu kreditku stejně použil...

Podcast pak uzavřela "Alešova rubrika", aneb co se nám líbilo a nelíbilo (1:10:32). Tentokrát jindy stručná rubrika každou chvíli přetékala do různých jiných témat, ale díky tomu došlo na adventury, staré hry, Skyrim, NHL Game Center na PlayStation 3, Ubisoft a jeho snahu cílit na casual publikum, film Assassin's Creed a hry podle filmů, prodeje Modern Warfare 3, recenze a vydavatele a další drobky.

Pokud byste nám chtěli do příštího podcastu poslat vaše dotazy, můžete tak učinit na email redakce@eurogamer.cz. Zeptat se můžete ale jak v diskuzích, tak na Twitteru, Facebooku a nově i na Google+.

Všechny starší podcasty lze najít jednoduše pod tímto odkazem, ke kterému se také dostanete z levého panelu na hlavní stránce Eurogameru.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments