If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

15 minut z Hogwarts Legacy vypadá ještě lépe, než se doufalo

+ datum vydání, vývojářský deníček, nové detaily.

Pozdě v noci ze čtvrtka na pátek proběhlo veleočekávané vysílání State of Play o nové hře na motivy Harry Pottera. Bude to naprosto splněný sen pro všechny fanoušky tohoto mladého kouzelníka i jasný budoucí bestseller. Aneb konečně chápeme, proč se to tvorba tak vlekla, i proč Sony uzavřela na tento titul marketingovou dohodu.

Předvedený patnáctiminutový sestřih z hraní Hogwarts Legacy totiž vypadal ještě mnohem lépe, než všichni tajně doufali, s často až neuvěřitelnými detaily Bradavic. Navíc rozsah hry se zdá být mnohem větší a ambicióznější, než se dosud předpokládalo, když je zahrnuta spousta venkovních přírodních lokalit, kde je kamera při bojích kamera více vzdálena než v third-person akcích pro lepší přehled o dění. Takže to nemá vůbec daleko k velkým RPG typu Dragon Age, včetně létání na koštěti (potvrzena je přítomnost závodů) či zvířatech nad rozlehlou krajinou (způsob cestování). Nebo třeba střídání počasí a denní doby nad zámkem ve slavné škole čar a kouzel, kde budete po pět let studentem a kde nejsou stěny statické (tajné chodby, dungeony, hádanky atd.).

Warner Bros a Avalanche Software také (vedle screenshotů) oficiálně komunikovali termín vydání, který je bez bližšího upřesnění stanoven skutečně na Vánoce 2022 (pro všechny hlavní platformy včetně PC, starých konzolí a nově i Nintendo Switch).

Čerstvě zveřejněný FAQ na homepage a článek na Blog.PlayStation přinesly další informace o tomto akčním RPG v otevřeném světě z 18. století.

Půjde čistě o singleplayerový titul, žádný co-op, ačkoli můžete mít při hraní doprovod počítačem řízených NPC postav (ostatní studenti), když je příběh pouze o vás. Hlavními záporňáky jsou Ranrok a temný čaroděj Victor Rookwood, kteří nesnášejí kouzelníky a společně vedou vzpouru goblinů pro dosažení svých cílů. Vaším úkolem tedy bude, aby se nedávno objevená temná magie nedostala do jejich rukou, tudíž na vás závisí celý osud kouzelnického světa.

Profesor Eleazar Fig ve hře poslouží jako mentor a přítel. Dokonce se potkáte i se svým kamarádem Weasleym a navodíte přátelství s dalšími. Hráči jinak budou moci přizpůsobit svou postavu i následně celý zážitek svým dovednostem, což se týká obtížnosti, aby byla více přístupnější příležitostným hráčům. Postupem času si vytvoří vlastní speciální bojový styl.

Vývojářský deníček vás vezme za oponu:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments