If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

15 tisíc prodaných kusů Mafie II v ČR

Trhá historické rekordy.

Navzdory pokaženému startu kvůli nefunkční češtině se u nás Mafii II velmi daří. Cenega Czech se dnes pochlubila, že za úvodní tři dny na trhu se hry prodalo více než 15 tisíc kusů. "Jde přitom o skutečné prodeje přes kasy, tedy nikoliv o distribuční čísla," vysvětluje distributor s tím, že expedice na pulty prý byla zhruba dvakrát tolik velká (30 tisíc kusů).

Jak zjistil Eurogamer.cz, převážnou většinu prodejů u nás podle předpokladů tvořila PC verze (kolem 11 000). Zbytek si mezi sebe rozdělily konzolové verze, kdy o tu PS3 byl dvojnásobný zájem co o verzi pro X360 (PS3 2700 - Xbox 360 1300 kusů). Na mnoha místech je navíc hra již beznadějně vyprodána a řeší se první doobjednávky.

Úspěch Mafie II prý naprosto předčil očekávání Cenegy. Její marketingový manažer Chalid Himmat, který předtím dlouhá léta pracoval v CD Projektu a ještě dříve jako herní novinář, k tomu dodal: "Osobně mám za sebou již mnoho zásadních herních premiér, jako byly například Heroes of Might and Magic V, Zaklínač nebo World of Warcraft, ale tohle je větší!".

Tagged With
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments