If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

15 tisíc prodaných kusů Mafie II v ČR

Trhá historické rekordy.

Navzdory pokaženému startu kvůli nefunkční češtině se u nás Mafii II velmi daří. Cenega Czech se dnes pochlubila, že za úvodní tři dny na trhu se hry prodalo více než 15 tisíc kusů. "Jde přitom o skutečné prodeje přes kasy, tedy nikoliv o distribuční čísla," vysvětluje distributor s tím, že expedice na pulty prý byla zhruba dvakrát tolik velká (30 tisíc kusů).

Jak zjistil Eurogamer.cz, převážnou většinu prodejů u nás podle předpokladů tvořila PC verze (kolem 11 000). Zbytek si mezi sebe rozdělily konzolové verze, kdy o tu PS3 byl dvojnásobný zájem co o verzi pro X360 (PS3 2700 - Xbox 360 1300 kusů). Na mnoha místech je navíc hra již beznadějně vyprodána a řeší se první doobjednávky.

Úspěch Mafie II prý naprosto předčil očekávání Cenegy. Její marketingový manažer Chalid Himmat, který předtím dlouhá léta pracoval v CD Projektu a ještě dříve jako herní novinář, k tomu dodal: "Osobně mám za sebou již mnoho zásadních herních premiér, jako byly například Heroes of Might and Magic V, Zaklínač nebo World of Warcraft, ale tohle je větší!".

Tagged With

Comments