If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

16. říjen 2020 prý termínem Assassins Creed Valhalla

Neopatrný obchod?

Když UbiSoft hru minulý týden představil (preview, proč není čeština Assassins Creed Valhalla?), vypadalo to dle doprovodné knihy na půlku listopadu, jinak bylo řečeno pouze neurčitě "Vánoce 2020".

Ovšem nejnovější únik praví, že hra bude údajně venku už 16. října 2020.

Nezvyklé je to v tom, že přesně nevíme, který obchod v které zemi to předčasně vyzradil - všímavý přispěvovatel na Redditu ho nechce jmenovat, aby ho nepoškodil, resp. aby mu neudělal průšvih u výrobce. Prý je malý a zůstal otevřen i během pandemie COVID-19, tudíž by mu to mohlo způsobit trable.

Ale moderátor Redditu si od něj vyžádal důkazy a posléze potvrdil, že jsou "pravé". Nejprve prý obchod uváděl toto datum a později bylo nahrazeno jen "2020".

Samozřejmě může jít jen o nástřel, ale i předešlé díly série vylezly rovněž v tento měsíc roku: Odyssey 5. října, Origins 27. října a Syndicate 23. října. Pro UbiSoft je říjen výhodný v tom, že takto nesoupeří s Black Friday výprodeji a že je hra na očích (pultech) několik měsíců až do Vánoc.

Pokud by se to potvrdilo, bylo by to zajímavé i z jiného úhlu pohledu - tedy že nejprve vyjdou PlayStation 4, Xbox One a PC verze, a až později v listopadu ty nextgenové pro PS5 a Xbox Series X. Přitom příští konzole od Microsoftu je marketingovým partnerem hry, tudíž by se slušelo ji mít venku až na premiéru Series X v obchodech. Na druhou stranu, chce-li mít UbiSoft na podzim dvě velké hry, musí je rozfázovat do října a listopadu.

Níže ještě dvacetiminutový komentář tvůrců k filmečku:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments