If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

25 nejočekávanějších her: průzkum

V zahraničí překvapivě propadlo Wii.

Společnost Ipsos OTX MediaCT udělala nedávno průzkum, podle kterého se mělo zjistit, které hry jsou v USA a Velké Británii nejočekávanější, a které tedy budou mít pravděpodobně velké prodeje. Podle všeho jednoznačně zvítězilo Gears of War 3.

Ačkoliv je v USA a ve Velké Británii hodně oblíbená konzole Wii, očividně nikoliv u klasických hráčů, kteří si hry kupují pravidelně a pravidelně je i hrají. Mezi 25 nejočekávanějšími tituly, které si dotazovaní hráči pravděpodobně pořídí, byl jediný titul na Wii a to The Legend of Zelda: Skyward Sword.

Jednoznačným vítězem průzkumu je již zmiňovaný Gears of War 3. Je čtyřnásobná až pětinásobná šance, že si tuto hru hráči koupí, než u průměrného titulu v pětadvacítce nejočekávanějších. Ve trojce her, které si hráči nejspíš koupí, se nejčastěji objevovalo Diablo III a The Legend of Zelda: Skyward Sword.

Zajímavé je, že téměř všichni dotazovaní hráči věděli o existenci Mortal Kombat pro X360 a PS3 a tato hra se zařadila na druhé místo za Gears of War 3. Jak odlišný je americký trh od toho našeho dokazuje například i to, že Mass Effect 3 je na desátém místě, Dragon Age 2 až na patnáctém.

V průzkumu je také vidět rozdíl mezi americkým a britským publikem. Zatímco Forza Motorsport 4 je u britského publika třetím nejočekávanějším titulem, u toho amerického je až na 24. místě. Podobně je to s The Legend of Zelda: Skyward Sword - v Americe je na 4. místě, v Británii až na pětadvacátém. Poměrně zajímavý je také fakt, že v americké pětadvacítce je jeden Wii titul, 9 her pro Xbox 360 a 11 titulů pro PS3. Přitom v Americe je Xbox 360 mnohem oblíbenější než konzole od Sony.

Na kompletní tabulku očekávaných her se můžete podívat zde.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments