If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

250 GB místa si připravte na PC verzi Call of Duty: Black Ops Cold War

HW nároky jsou zde + PC trailer.

Pryč jsou časy, kdy jsme se pozastavovali nad tím, že některá hra schramstne na vašem harddisku okolo 100 GB.

Activision se nyní trochu utrhli ze řetězu, když dali na vědomí, že PC verze brzké first-person střílečky bude vyžadovat dvouapůlkrát více volného místa.

K hraní listopadového Call of Duty: Black Ops Cold War na počítači v nejlepší možné kvalitě tedy budete potřebovat 250 GB prostoru. To je případ, kdy budete mít nainstalovanou kompletní hru se všemi režimy, v nejlepších detailech, s 4K texturami a se zapnutým raytracingem.

Pokud byste se spokojili pouze s hraním mulťáku, bude tu alternativa v podobě instalace pouze 50 GB.

Zde jsou kompletní hardwarové nároky letošního dílu slavné série:

Každopádně po předešlém Modern Warfare to není zase takový šok, protože to loni chtělo v základu 175 GB a po všech DLC či aktualizacích nabobtnalo na podobných 250 GB. Šéf vývojářů Paul Haile se za to tehdy omluvil a slíbil, že se budou snažit s tímto nešvarem bojovat, aby hra nezabírala tolik místa na disku a nezatěžovala tolik internetové připojení pro stahování objemných souborů.

S optimalizací PC verze si prý dali pořádnou práci a věnovali ji speciální trailer níže, natočený na GeForce RTX 30 sérii.

Mezi vyzdvihnuté vlastnosti patří 4K grafika a framerate bez omezení, cross-play s ostatními verzemi, raytracované stíny a ambient occlusion, podpora Nvidia DLSS a Reflex technologií, zobrazení na širokoúhlých či vícero monitorech naráz.

Jinak Cold War bude integrováno do příbuzné F2P odbočky CoD: Warzone někdy během prosince.

Comments