If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

2K Czech houfně nabírají posily pro "supertajný projekt" v Praze

K inzerátům jsme sehnali doplňující střípky.

Vlastní zpráva - Domácí studio 2K Czech, divize zahraničního výrobce 2K Games, rozjelo další vlnu hledání nových zaměstnanců pro svou pobočku v Praze na Flóře. Na server Gamasutra koncem října nahodili minimálně čtyři nové inzeráty na pozice hlavního designéra misí, senior programátora enginu, senior producenta a grafika pro speciální efekty.

Zdaleka se nejedná o první takový nábor, něco podobného několikrát proběhlo již dříve. Souvisí to úzce s hromadným propouštěním vloni v létě, resp. lze to zvenčí chápat jako snahu o doplnění stavu na původní počet. Otázkou zůstává, zda ještě na omezeném personálním trhu ČR/SK mají kde čerpat, nebo zda budou sázet na lov především v zahraničí?

Zajímavé jsou inzeráty tentokrát především díky oficiálnímu připojení lákádla projektu, na kterém by takto nabraní noví zaměstnanci 2K Czech pracovali: "Supertajná, ještě neoznámená a super zajímavá AAA hra".

Eurogamer se dnes ze zdroje blízkého studiu dozvěděl doplňující střípky, podle nichž 2K Czech aktuálně nabírají posily jako ještě nikdy a že na tom v současnosti údajně jsou lépe než kdykoli předtím. Mohla by se tedy snad blížit doba, kdy bychom se o nějakém nově vyvíjeném projektu dozvěděli bližší podrobnosti. Bude to Mafia 3 nebo něco jiného, o čem se opravdu neví? Stane se tak už 14. prosince na předávání cen VGA Awards nebo až někdy před E3 2013?

Buď může jít o nepotvrzenou Mafii 3, o které jsme exkluzivně psali v létě, že se chystá až pro příští generaci konzolí. Docela by tomu seděly ty tajemné, záměrně nekonkrétní popisky v náplni práce hledaných, jako "posunování hranic výkonného hardwaru" nebo "ždímání renderovacích možností cílových platforem".

Proti Mafii 3 však hovoří významný fakt, a to že se zmiňovaný nábor týká výhradně pražské pobočky 2K Czech. Tam se, jak je všeobecně známo, Mafia nikdy nevyvíjela, nýbrž otamtud pocházel naposledy tenis Top Spin 4. Praha také sloužila jako místo, kde se kutil herní engine, vývojářské nástroje nebo jiné podpůrné činnosti. Centrem vývoje série Mafia vždy bylo zásadně brněnské studio firmy, ale toho se inzeráty vůbec netýkají a těžko lze předpokládat, že by se desítky tvůrců spekulované Mafia 3 a celý vývoj přestěhoval do Prahy, aniž by o tom něco prosáklo.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments