If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

2K oficiálně vysvětlili změny u tvůrců Mafia 2

Co tím vlastně sledují a jak se to týká producenta Gears of War a BioShock Infinite?

Mluvčí britského vydavatele 2K až po dnes publikovaném článku na EGUK zareagoval na náš středeční report ohledně vytáhnutí skupiny klíčových vývojářů Mafia 2 a spekulované třetí Mafie do jeho americké pobočky v Kalifornii. Tam mimochodem za Rodem Fergussonem (ex-Irrational Games a producent Gears of War) nemohl zamířit z pražského 2K Czech úplně kdokoli, jak to někteří prezentovali, nýbrž samozřejmě jen ti, kteří tuto lukrativní nabídku dostali.

"Zkonsolidovali jsme náš pražský 2K Czech tým a stěhujeme ho do Brna, abychom centralizovali naše zdroje. Vedle toho přesouváme některé vývojářské kapacity z Prahy a z Brna do centrály 2K ve městě Novato v Kalifornii," potvrdili 2K, aniž by jakýmkoli slovem zavadili o některá nabízející se vysvětlení. Na druhou stranu je sympatické, že kolem toho nedělají nějaké zastírací tanečky a že to otevřeně přiznají.

Co přesně je k tomu a zavření kanceláří v Praze vedlo, to se asi nedozvíme. Aspoň řekli, čeho tím chtějí v budoucnu dosáhnout: Tato změna dle jejich slov posílí integraci 2K Czech s jejich "jinými oceňovanými vývojářskými týmy", čímž zřejmě myslí ostatní interní studia, třeba lidi stojící za BioShock Infinite či The Bureau: XCOM Declassified. V 2K Marin se něco dělo před měsícem, takže zjevně jde o součást většího veletoče.

2K dodávají, že takto nyní mohou lépe aplikovat v současnosti již standardní praktiky, kdy si např. mezi sebou různé pobočky vypomáhají, čili opět potvrzení vyřčeného ve středečním článku (viz typicky ten již zmiňovaný Assassins Creed dělaný v asi deseti studiích po celém světě).

"Během této restrukturalizace upravujeme i počet zaměstnanců, což vyústí v eliminaci některých pracovních pozic," zakončili 2K, bez specifikování počtu postižených, vyjádření pro britský EG. Ten jinak vyslovil myšlenku, zda to náhodou neznamená, že by stále neohlášený třetí díl Mafia byl už odteď chystán převážně v Americe namísto na starém kontinentu jako minulé dva díly série.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments