If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

2K se vyjádřili k odkladu Red Dead Redemption 2

+ upřesnění termínu a důvodů.

Překvapivý odsun nejočekávanější hry letošního roku, o němž jsme vás informovali jako první ještě včera večer, má logicky řadu dozvuků.

2K předně upřesnili, kdy máme Red Dead Redemption 2 (Alza.cz) vlastně vyhlížet. Když totiž zaznělo "jaro 2018", šlo to vnímat všelijak - někdo takto nazývá úvodní měsíce roku, zatímco jiní třeba až začátek léta.

Dnes bylo doplněno, že hra se určitě objeví až v novém fiskálním roce 2K, takže nejdříve 1. dubna 2018 - nikoli koncem března, kdy už kalendářní jaro krátce poběží.

Zároveň 2K výslovně mluví o posunu vydání přesně o 6 měsíců. Čili když to dosud měl být začátek listopadu či konec října 2017, vychází to nově na přelom dubna a května 2018.

Tedy podobné okno, jaké se svého času vyplatilo GTA 4. Oproti tomu červen v žádném případě nehrozí, v tento měsíc tahle firma nikdy nic zásadního nevypouští (lidé jsou někde u vody, nemluvě o kolizi s E3).

Co tohle všechno znamená? Že včera nastíněné Far Cry 5 v podobném prostředí amerického severozápadu bude venku dříve (maximálně do 31.3.2018) než jeho přímá konkurence v podobě RDR2. To bude vzájemného srovnávání!

Šéf představenstva vydavatele Strauss Zelnick odklad komentoval takto: "Jde opravdu pouze o šestiměsíční posun a i když nebereme věci na lehkou váhu, Rockstar cítí, že potřebuje více času, aby vyrobil excelentní hru, jakou od nich všichni očekávají, a my tento pohled respektujeme. Je to rozhodnutí, které už bylo učiněno párkrát v minulosti, a vždy se pak zpětně bohatě vyplatilo."

Pokračuje výroční finanční zpráva 2K: "Jak Rockstar avizovali včera, jde o jejich první titul, který je od začátku šitý na míru současné generaci konzolového hardwaru. Vyžaduje nějaký dodatečný čas, aby dodali nejlepší možný zážitek. Taková rozhodnutí se nedělají snadno a jsou učiněna snahou týmu o bezprecedentní kvalitu."

Na E3 proto Red Dead Redemption 2 neuvidíme - výstavy se 2K hodlají zúčastnit jen symbolicky a za účelem obchodních jednání - avšak je slíbeno bližší představení hry někdy během letošních prázdnin.

Comments