If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

306 tisíc krabicovek Kingdom Come za úvodní týden

Odhad + žebříček dle zemí a verzí.

Specializovaný server VGChartz zveřejnil článek zabývající se prodejností středověké RPG simulace Kingdom Come Deliverance (Alza.cz) za úvodní týden na trzích ve světě.

Jde pouze o jeho odhad, ale zasvěcený, čerpající z mnoha let zkušeností s analýz hitparád, srovnáváním to s audity či oficiálně zveřejněnými čísly, takže nestřílí vyloženě jen od boku.

Podle něj se mezi 13. únorem a 17. únorem mohlo prodat 306 tisíc kusů krabicovek této české hry. Delší prodleva ve zjištění tohoto údaje je zapříčiněna sběrem dat z kamenných obchodů.

Z toho prý 214 tisíc kusů zařídila PS4 krabicovka (70%), 78 tisíc kusů Xbox One krabicovka (25%) a pouze 14 tisíc kusů PC verze (5%), což klidně mohli z valné většiny zařídit domácí hráči (viz náš článek s čísly od předních obchodů). Nutno zde také podotknout, že odbyt PC krabicovek je silně ovlivněn (snížen) digitálkami na Steamu a desítkami tisíc podporovatelů v kampaních na Kickstarteru a na homepage výrobce.

Vyplývá z toho mimojiné, že pokud by Kingdom Come existovalo jen pro PC, nemohly by se jen z krabicovek nikdy jeho astronomické náklady zaplatit. A že by možná Warhorse měli věnovat mnohem větší péči a prioritu PS4 verzi, když má takový drtivý podíl na prodejnosti krabicovek, aby její vlastníci netrpěli technickými problémy (jako v úvodním měsíci) či několikatýdenním čekáním na patche (dosud nemají ten velikonoční kvůli certifikaci atd).

Pakliže jsou tedy data VGChartz aspoň rámcově pravdivá, tak se nějakých 700 tisíc kusů hry (do toho avizovaného milionu kusů po týdnu) muselo prodat buď digitálně či v různých crowdfundingových kampaních dlouho dopředu, z čehož je patrná síla digitální distribuce a ústup krabicovek ze scény.

VGChartz dále v onom článku napsali, že Kingdom Come logicky více frčelo v Evropě než v Americe (156 tisíc vs. 100 tisíc krabicovek) a že ze zemí starého kontinentu byla hra nejžádanější ve Velké Británii (odhad 24 tisíc kusů krabicovek za úvodní týden), 42 tisíc kusů v Německu a 19 tisíc ve Francii (o ČR nic neuvedli).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments