If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

400 tisíc lidí souběžně ve Star Wars Battlefront

Statistika věda je..

Zdá se, že výrazné slevy kombinované s premiérou Hvězdných válek v kinech a Vánocemi zafungovaly na jedničku.

Star Wars Battlefront (Alza.cz) včera hrálo souběžně téměř 400 tisíc lidí, což má být masivní nárůst oproti stavu v době vydání hry v půlce listopadu. Nejedná se o počet prodaných kusů, nýbrž jen o ty, kteří zrovna měli hru puštěnou.

Vyplývá to z údajů na SWBFstats, webu nepatřícím EA. Nicméně jeho autor tvrdí, že přímo od nich sbírá data o počtu hráčů a aktualizují se každých pět minut.

Nejvíce lidí, přes 200 tisíc, hrálo na PlayStation 4, což dává smysl, vzhledem k jejímu náskoku na trhu a vzhledem k marketingovým akcím vč. TV reklam. Počet hráčů SWBF na Xbox One ani tolik nezaostává, necelých 150 tisíc, což neodpovídá menšímu počtu prodaných konzolí a Microsoft si může gratulovat. PCčkářů bylo "jen" třicet tisíc, ale i to je úspěch oproti pár tisícům před pár týdny.

Je to úspěch nebo není? Jak se to vezme. Kdysi v éře Modern Warfare hrálo mulťák milion lidí souběžně jen na Xbox 360. Jenže tehdy neexistovala tak tuhá konkurence v podobě Free-2-Play her jako League of Legends atd., se kterými se placeným hrám soupeří jen těžce. Do budoucna asi počtu hráčů SWBF nepomohou ani slova o tom, že nebude žádné DLC na motivy posledního filmu.

Comments