If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

56% konzolových hráčů neplatí za hry

Mají totiž hodně ochotných kamarádů.

Tak už možná víme, proč se některých konzolových her tolik neprodává a proč jsou prodejní čísla her v tak hrozivém nepoměru s počtem aktuálně prodaných konzolí. Vysvětlení je prosté - většina hráčů na konzolích si prostě hry nekupuje, ale zároveň je ani nepirátí.

Tvrdí to nová studie holandské firmy Newzoo zabývající se průzkumem trhu ve vyspělých západních zemích Evropy i v USA. Podle jejího odhadu za hry platí pouze 44% hráčů na konzolích, čili jen 36 milionů z celkového počtu 82 milionů Američanů, kteří o sobě říkají, že patří mezi konzolové hráče.

Jak je to možné a kde hry tedy berou, ptáte se? Ze zjištění Newzoo vyplývá, že hry se mnohem více půjčují mezi rodinami, přáteli či skupinami známých. A když už si někdo hry kupuje, tak 85% z těchto lidí sahá i po těch z druhé ruky.

Pro čtvrtinu z platících hráčů dokonce jde většina jejich peněz utracených za hry na bazarovky. Nelze se pak divit těm všem opatřením, které výrobci podnikají proti tomuto fenoménu posledních let, z nějž obvykle nic nemají. Na druhou starnu, podle studie Newzoo rapidně rostou příjmy z DLC a stahovatelného obsahu pro PC a v letošním roce už tato čísla v USA měla překonat tržby z krabicovek.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments