If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

59 370 krabic Grand Theft Auto 5 v ČR/SK

Cenega se pochlubila novými čísly.

Vlastní zpráva - Distributor Cenega Czech nechal začátkem listopadu fanoušky na své facebookové stránce soutěžit, kolik kusů Grand Theft Auto 5 dosud poslal na český a slovenský trh. Ten, který se s tipováním přiblížil nejvíce, vyhrál mikinu. A my jsme se tak dozvěděli nové údaje:

"Jistě i vy byste rádi věděli, kolik kusů GTA V Cenega doposud vydistribuovala. Je to neuvěřitelné číslo 59 370! Takovýhle výsledek je opravdu nevídaný. Jsme rádi, že vás GTA V baví."

Znamená to jediné: hra je prodejním držákem, který si obchody musejí neustále doobjednávat v dalších a dalších várkách. Samozřejmě se jedná pouze o expedice na pulty, ale kdyby po nich obchody neměly poptávku, asi by je neodebíraly.

V půlce října bylo GTA 5 na 35 tisíci kusech a za úvodní dny na 20 tisíci kusech. Za měsíc a kousek tedy do oběhu přibyly desítky tisíc dalších krabic.

Battlefield 3, který měl na rozdíl od hry Rockstaru značnou výhodu existence i v PC verzi a asi i započítání datadisků či Premium předplatného, se za dva roky u nás dostal na 75 tisíc kopií. I to dokazuje ohromný úspěch GTA 5 a nyní už lze téměř s jistotou konstatovat, že pokud se na jaře objeví také na počítače, jak se spekuluje, překoná sto tisíc kusů.

Čistě pro vaši představu: pokud by se těchto 60 tisíc krabic konzolového GTA 5 v ČR/SK prodalo, všichni jejich majitelé by zhruba nějak takto dokázali zaplnit slavný fotbalový stadion Maracana v brazilském Rio de Janeiro, kde se mj. bude hrát finále MS 2014:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments