If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Přes 6 hodin Let's Play GTA 5 od Eurogameru

Příběhové cutscény, blbnutí s cheaty, seznámení s hrdiny...

Následující videa ze souvislého hraní jsou pochopitelně spoilerem, takže se na ně dívejte jen na vlastní nebezpečí. Přesto mohou dobře posloužit zejména PCčkářům, kteří zatím nemají šanci jak hrát, a zase tolik příběhových misí neprozrazují, když nemalou část tvoří pouze prozkoumávání otevřeného světa.

V době psaní těchto řádků navíc bylo oznámeno, že GTA 5 za úvodní tři dny na trhu celosvětově utržilo miliardu dolarů, což je více než kterýkoli jiný zábavní produkt v historii, včetně filmů. Této částky dosáhlo o 12 dnů rychleji než Black Ops 2, které přitom existovalo pro více platforem, a o 16 dnů dříve než film Avengers. Vše přitom čerpá z interních dat vydavatele Take 2.

První Let's Play obsahuje 1,5 hodiny z úplného úvodu hry, kde dojde na prequelovou misi na sněhu, seznámení s Franklinem a jeho širokým vozovým parkem, projížďku po Los Santos i první krycí přestřelky s parťáky. Poznáte také pejska, absolvujete misi na nákladním nádraží nebo přejíždění opalujících se turistů na pláži Venice Beach.

Druhé Let"s Play natočeného Eurogamerem se pořád ještě odehrává ve městě, ačkoli je již dále v příběhu, protože se v jedné misi potkáte s druhou hratelnou postavou, zavítáte do Michaelovy luxusní rezidence s bazénem a v misi známé z trailerů budete honit přepravovanou loď na spletité dálniční síti za pomoci schopnosti pro zpomalování času. Později poprvé poznáte místní letiště a proletíte se nad noční krajinou s dopravním letadlem. V závěru je ukázána ještě jízda na vodním skútru, život na černošském předměstí či nákup zbraní v obchodě.

Třetí Let's Play opět trvá půldruhé hodiny a pořád ještě zdaleka není odkrytá mapa, kromě předešlé trasy letadla. Uvidíte tu zboření baráčku na skále po menším konfliktu s jeho majitelem, setkáte se s obviněným byznysmenem s baseballkou, poznáte NPC postavu Lestera v jeho domě hlídaném kamerami, vyberete si v obchodě první oblek, budete sledovat zprávy na obří televizi v teple domova a zažijete první velkou loupež s najatými pomocníky, se kterými si musíte rozdělit lup.

Čtvrté Let's Play ze včerejška odstartuje ukázka cheatu pro volný pád bez padáku, kde je vidět doskakováni objektů po tvrdém dopadu na zem. Krátce poté je názorně předvedeno přepnutí postav, které Michaela nezastihne v rodinné pohodě, ale pak už si redaktor jiným cheatem vykouzlí malé zelené letadélko, s nímž si dá vyhlídkový let, stejně jako s útočnou helikoptérou. Po tom všem blbnutí proběhne další loupež, kterou je vykradení klenotnictví. V závěru pak v lechtivé cutscéně v kuchyni spatříte poprvé Trevora a jeho šílené stavy, které schytá hrdina datadisku pro čtyřku.

A právě hraní za Trevora je hlavní náplní momentálně živě vysílané páté části Let's Play GTA 5 od Eurogameru. Po skončení přímého přenosu na tomto místě naleznete záznam:

Comments