If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

7 věci, které jste nevěděli o Move

Výdrž baterie 10 hodin a další věci.

Co se týče vzdálenosti od televizoru, respektive kamery u televizoru, dle specifikací bude Move fungovat bezproblémově od 91 centimetrů (3 stopy), do tří metrů od TV (10 stop). Většina lidí podle nich hraje hry zhruba od metru a půl, do tří metrů od televize. Původně výrobce chtěl, aby Move fungoval až 4,5 metru od TV, ale když to zkoušel, přišlo mu, že je to tak moc daleko od zobrazovacího zařízení, že takhle jistě nikdo hry doma nehraje. Kamera má 75 stupňový úhel snímání, takže při třech metrech od televizoru dokáže zaznamenat lidi stojící od sebe tři až čtyři metry.

Kalibrace ovladače s kamerou trvá jen pár sekund, během kterých nejenže spolu naváží komunikaci, ale kamera také vyhodnocuje stav osvětlení a vyvážení bílé pro co nejlepší zobrazení. Jeden z vývojářů prozradil, že při výrazných změnách osvětlení – velké světlo a najednou velká tma – může docházet k rekalibraci ovladače, ale ne ve všech případech. A Move prý samozřejmě skvěle funguje i ve tmavém prostředí.

Co se týče výdrže baterie, ta by měla zvládnout 10 hodin za plného osvětlení kuličky na vrcholu. Což je méně, než výdrž ovladače DualShock 3, ale to se dalo očekávat.

Jelikož kamera zaznamenává váš pohyb rychlostí 60 snímků za vteřinu (velice brzy v Sony zjistili, že 30 snímků je příliš pomalých), můžete „dělat chvaty jako Jet Li a všechno bude zaznamenáno s naprostou přesností“. Senzory v Move navíc dokážou zaznamenat pohyb ještě mnohonásobně rychleji, než těch minimálních 60 snímků za vteřinu.

Technicky by měla být Playstation 3 schopná zachycovat až osm ovladačů, ale oficiálně podporuje jen čtyři – tedy v podstatě dva Move ovladače a dva subovladače k nim. „Jde spíše o produktové plánování než o technické možnosti.“ Znamená to, že vývojáři her mají pro jistotu toto omezení.

Co se týče umístění kamery Playstation Eye, ideálně by měla být nad televizorem, nebo pod ním. Spíše by neměla na hráče mířit příliš seshora nebo zespoda. „Bude to fungovat, ale není to ten samý pocit.“

Na spodní straně je kromě USB portu, přes který se Move nabíjí, také jeden záhadný další port. „Můžu jen prozradit, že se přes něj dá datově komunikovat a dá se přes něj nabíjet.“ Bude se nejspíš používat pro přídavné věci k ovladači, něco jako má Wii – Move se vám tak může proměnit v tenisovou pálku nebo golfovou hůl.

Tagged With

Comments