If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

81% odbytu Total War: Attila tvoří digitálky

+ porovnání s Rome 2 a jiné trendy.

Změnám na trhu v souvislosti s posledním dílem historické strategie od Creative Assembly jsme se už jednou věnovali a nyní se ukazuje, že to bylo oprávněné.

Zaměřil se na to i magazín MCV, podle nějž se Total War: Attila za úvodní týden na britském trhu prodalo 21 680 kusů, což je součet krabicovek i digitálek.

Zveřejnění tohoto čísla je zajímavé hned z několika úhlů. Předně v pětinásobném (!) poklesu odbytu hry oproti Total War: Rome 2, které v září 2013 dokázalo za shodné období udat celkem 105 tisíc kusů (rovněž součet krabicovky i digitálky).

Zásadní je, že 81% odbytu Attila tam v půlce února tvořila digitální verze hry. Čili krabicovky se na tak obrovském trhu, jakým je Velká Británie (20x větší než v ČR?), prodaly pouze 4 tisíce kusů, což je strašně málo. Možná to přiměje Segu k zamyšlení a vysvětluje to mimojiné, proč např. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain krabicovku na PC mít vůbec nebude. Na druhou stranu, tyto strategie se vždy prodávají dlouhodobě, drží si stabilní křivku i déle po vydání, není to jako u jiných žánrů, které po pár týdnech prudce padají.

Na tomto příkladu můžeme vysledovat i trendy. Zatímco u Rome 2 tvořila ve 2013 digitálka zhruba 70% odbytu (32 tisíc krabicovek vs. 73 tisíc digitálek), o rok a půl později už to u Attila je o 11% více.

A konečně je i o vliv digitálek na prodejní hitparády GfK: pokud by se u Attila započítávaly obě verze hry, stala by se 3. nejprodávanější hrou týdne v Británii (hned za The Order 1886 a Call of Duty), nebyla by až na 21. místě, jako když se zahrnula jen data krabicovky. Není ale zřejmé, jaké by bylo pořadí při započítání i digitálních verzí konzolovek...

Jak vše pro MCV zaonačil výrobce hry, brand manager Total War? "Attila byla druhá nejvíce předobjednávaná hra v sérii, kterou nyní hraje milion unikátních hráčů měsíčně. Celosvětový odbyt posledních pěti dílů - Empire, Napoleon, Shogun 2, Rome 2 a Attila - činí 11 milionů kusů. K tomu si připočtěte 18 milionů prodaných DLC."

K Attila jsme tu zrovna včera měli návod v češtině od Comgadu, více viz recenze nebo první DLC:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments