If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Abandoned realistickým survivalem v lese jen na PS5, ale bez Kojimy

Oznámení a teaser.

Holandské studio Blue Box Game zatím není přiliš upovídané ani konkrétní, ale o jednom má jasno: hra bude exkluzivitou PlayStation 5 a vyjde koncem letošního roku.

Nově odhalené Abandoned bude filmově hororovou střílečkou, která má napodobit realistickou snahu o přežití z vlastních očí v neuvěřitelně detailním otevřeném světě.

Hrát budete za muže jménem Jason Longfield, který se probudil v podivném lese, je tam opuštěn, selhala mu paměť a rád by se z něj dostal někam pryč.

Prý si budete muset pořádně promyslet svou taktiku, abyste z nepříjemných situací dokázali vyklouznout. Třeba není moc chytré střílet příliš brzy po běhání někam, protože vaše zadýchání pak negativně ovlivní přesnost míření.

Díky výkonu konzole bude pro plynulé animace použito motion capture ve vysoké kvalitě, kdy vše pošlape v 60fps a nativním rozlišení 4K. Žádné nahrávací obrazovky, podpora 3D zvuku a pocit z každé interakce přes ovladač DualSense mají zaručit pořádnou atmosféru.

Někomu to připomnělo zrušený Silent Hill od Hideo Kojimy natolik, že se začaly šířit teorie, jestli v tom náhodou nemá prsty slavný Hideo Kojima. A zda to není nějaká jeho další mystifikace, jako když svého času odkryl The Phantom Pain.

Tvůrci proto museli oficiálně deklarovat, že s ním nemají žádnou spojitost a že to ani nikdy netvrdili. Dříve prý pomáhali jiným studiím s jejich projekty a teď si chtěli udělat ten první vlastní, o němž už dlouho snili.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments