If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kotick: Blizzard jsme mohli mít levně

Za sedm milionů, už v roce 1995.

UPDATE: Bobby Kotick, šéf společnosti Activision Blizzard, pro magazín Game Informer vyjevil zajímavou skutečnost, či spíše úsměvnou historku. Ziskání firmy Blizzard mohl Activison provést už před mnoha lety, v roce 1995. A to výrazně levněji.

Ten rok měli v Activison obrat zhruba ve výši 60 milionů USD a Kotick se na setkání s firmou Davidson and Associates dozvěděl, že za 7 milionů USD právě odkoupili Blizzard. Což ovšem Kotick tenkrát komentoval jako hodně nerozvážný tah, nezamlouvala se mu na tu dobu příliš vysoká investice do vývojářské dílny, která neměla žádné portfolio (úspěšné časy Diabla a Starcraftu měly teprve přijít).

Každopádně rok se s rokem sešel a o dvanáct let později změnil názor, ovšem už za výrazně jiných finančních podmínek. Vytvoření konglomerátu Activision Blizzard totiž vyšlo na téměř 19 miliard USD (spojením s mateřskou společností Blizzardu, jíž bylo Vivendi).

O tom, jak se hodnota peněz zvyšuje, svědčí koneckonců i dřívější report magazínu Forbes. Ten totiž vyčíslil Kotickův příjem za rok 2008 na cca 15 milionů USD, z čehož necelý milion tvořil fixní plat a zbytek různé bonusy a benefity.

Tagged With

Comments