If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision pořádá indie soutěž

Ve hře je 250 tisíc dolarů.

Activision oznámil, že začíná soutěž Independent Games Competition. Jedná se o soutěž pro indie vývojáře v Severní Americe. IGC bude mít dvě kola, z nichž vzejde vítěz. Ten si domů odnese 175 tisíc dolarů. Ten, kdo skončí na druhém místě, dostane 75 tisíc dolarů.

Přihlášky jsou nyní k dispozici až do 31. srpna. Výsledky soutěže budou oznámeny v říjnu. „Tato soutěž jen zvýrazňuje naše odhodlání podporovat kreativní talent a inovaci vývojářů.“ Řekl Dave Stohl, exekutivní viceprezident Activisionu. Dave pokračuje: „Já začínal kariéru coby softwarový vývojář, takže jsem nesmírně hrdý, že můžeme nabídnout mladým vizionářům takovouto možnost.“

Ze všech přihlášek bude vybráno pět soutěžících, mezi kterými bude nakonec rozhodovat nezávislá porota (vybraná Activisionem). Každý projekt bude hodnocen v kategoriích hlavní myšlenka, inovace, výroba a prezentace. Activision si vyhrazuje právo hru odmítnout vydat, chce tituly dále vyvíjet a také vyžaduje implementaci svého loga do hotové hry.

Podobné soutěže pořádá spousta velkých společností a čas od času z nich vzejdou projekty, které se uchytí i ve velké komerční sféře. Jeden příklad za všechny – Portal. Vyčkejme tedy do října, kdy se dozvíme vítěze a možná i novou indie pecku.

Tagged With

Comments