If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Activision se konečně vyjádřili k letošnímu Call of Duty a dvěma studiím

+ počet hráčů Warzone, rekordní mikrotransakce.

Někteří měli obavy, jestli je vše v pořádku, když se píše 4. srpen a pořád není hra oznámená, což je velmi nezvyklé (běžně bývá odkryta v květnu).

Activision Blizzard je ale uklidnili: nový díl Call of Duty skutečně stihne vyjít letos, tradičně někdy mezi říjnem a prosincem.

Hlavní oficiální novinkou je, že na hře pracují dvě studia ve vlastnictví vydavatele: Treyarch společně s Raven Software. Přesně jak psal reportér Jason Schreier před 14 měsíci, ale zajímavá je absence Sledgehammer Games, kteří byli po problémech vyměněni právě za Treyarch.

"Budeme pokračovat na budování přímého digitálního vztahu s naší rozšířenou komunitou, abychom ji doručili příští prémiový díl Call of Duty," pravili na fiskální konferenci, aniž by sdělili další podrobnosti. Odhalení na čtvrteční akci State of Play údajně očekávat nemáme.

Jejich lineup na letošní podzim tedy bude nesmírně nabušený: Tony Hawk Pro Skater 1+2 remake, Crash Bandicoot 4 a Call of Duty. Podle úniku doprovodné kampaně amerických brambůrků Doritos se má hra objevit už začátkem října, nést podtitul Black Ops: Cold War a mít singl i Zombies, zatím to však není potvrzeno.

Když Activision mluvili o té komunitě, měli na mysli hlavně hráče Free-2-Play odnože Call of Duty: Warzone. Těch už je neuvěřitelných 75 milionů, nárůst z 50 milionů po úvodním měsíci.

Tato popularita měla několik vedlejších efektů: během jara se ještě lépe prodávalo loňské Call of Duty: Modern Warfare, na nějž lidé často upgradovali z Warzone. To bude samozřejmě dále rozšiřováno, aktuálně se chystá pátá sezóna obsahu s novými mapami, úpravou Verdansk Battle Royale atd. Na PS4 bude od zítřka exkluzivní obsah Survival Crash, skiny atd. (podrobný seznam).

Důležité jinak je, že Warzone bude zásobováno obsahem i po vydání letošního CoD, byť je svázáno s Modern Warfare, ujistili tvůrci.

Firma na jaře vygenerovala neuvěřitelných 1,37 miliardy dolarů jen z mikrotransakcí. Prodej předmětů v Call of Duty byl pětkrát vyšší než v tom samém čtvrtletí před rokem. Jinak pouze virtuální BlizzCon proběhne někdy začátkem 2021.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments