If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Adventura o naší historii za pár dnů vyjde pro další platformu

Attentat 1942 si užijete i na cestách.

Charles Games dali na vědomí, že brzy vypustí oceňovanou adventuru Attentat 1942 pro Nintendo Switch.

Historická hra, která byla nominovaná na Apple Design Award či získala Českou hru roku vychází 12. května. Originál na PC je venku do roku 2017.

"Máme radost, že si příběh o životě v protektorátní Praze, temné rodinné historii, ale taky odvaze a lásce si budu moci zahrát hráči po celém světě," píše se v tiskové zprávě.

Píše se rok 1942 a Reinhard Heydrich, zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava, umírá po atentátu. Pomsta nacistů je rychlá a krutá. Neunikl jí ani tvůj děda - po nečekaném zatčení gestapem skončí v koncentračním táboře. Ale proč? Byl zapojený do odboje? A pokud ano, jaký měl důvod to tajit? Ponořte se do příběhu o lásce, přátelství i odvaze, který se odehrává uprostřed hrůz světového konfliktu. Odkryjte rodinnou historii, poznejte útrapy každodenního života v Protektorátu skrze svědectví přeživších v celosvětově oceňované hře z období druhé světové války.

Po desktopové (včetně Macu a Linuxu) a mobilní verzi (Google Play i iOS) je Nintendo Switch další platformou, kam příběh o důležité kapitole české historie přináší.

"Dali jsme si záležet, aby se hra dobře hrála jak v handheld módu, tak v doku a na velké obrazovce. Lidé nám často psali, že Attentat 1942 hrají třeba s příbuznými nebo dětmi, a Nintendo Switch je pro společné hraní ideální. V handheld módu zase nabídne intimnější zážitek, který k tak pohnutým osudům podle nás skvěle sedí," dodali autoři.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Attentat 1942

PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments