Skip to main content

Akceptovali byste horší grafiku xboxových her výměnou za ušetření energie?

Průzkum Microsoftu.

Nejedná se o něco, co by bylo schváleno, realizováno či oficiálně představeno.

Zatím to je ve fázi úvah a nástřelů, o nichž jsme se dozvěděli v dotazníku od Microsoftu, který si jen s myšlenkou pohrává a chce vědět váš názor.

V aplikaci Xbox Insider se dle povšimnutí WindowsCentral objevil nový dotazník, v němž se ptá, co byste řekli na případné, zvažované vlastnosti v budoucích hrách na PC a Xboxu.

Vzhledem k tomu, že úspora energií či nákladů za elektřinu je zásadní téma, které rezonuje celou společností, to nepůsobí jako úplně špatný nápad, když by to bylo pouze volitelné pro ty, kdo by o to eventuálně stáli.

Hráči na PC a Xboxu by možná jednoho dne mohli mít možnost zapnout jakýsi spořící režim, s nímž by se zredukovaly framerate, rozlišení a další věci, aby se snížila spotřeba konzole.

Tím pádem by se zhoršila grafika her (jak těch aktivně běžících, tak těch minimalizovaných na pozadí či při vypnutí konzole), ale zase by pak přišel nižší účet za elektřinu.

Microsoft šel dokonce tak daleko, že se už nyní ptá, jak byste takové režimy nazvali... Jestli raději "eco-saving" nebo "energy-saving". A ovlivnila by přítomnost takových volitelných funkcí váš chtíč koupit danou hru?

Co zatím nebylo nikde uvedeno, je to, o kolik procent by se dalo případně ušetřit, pokud by hry šlapaly jen v 30fps namísto 60fps.

Read this next