If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Akcionáři zvažují žalobu na CD Projekt Red kvůli zavádějícím informacím

Cítí se podvedeni + pád o dalších 15 procent.

Je skoro až neuvěřitelné, kolik konsekvencí dokáže vyvolat jedno špatné rozhodnutí ohledně velmi očekávané hry. Když už všichni doufali, že se výjimečný rok nějak v poklidu doklepe do Vánoc, přišla kauza okolo nedodělaného Cyberpunk 2077, co přidělala vrásky prakticky všem v branži, včetně novinářů.

Sony hru odstranila z obchodu a nabízí všem hromadné vrácení peněz, něco podobného v menší míře učinil Microsoft, po nespokojených hráčích se bouří už i vývojáři a hlavní spolumajitelé studia přišli v uplynulých týdnech o 20 miliard korun.

Kdo zbývá, kdo se ještě k tomuto průšvihu neozval? Ano, tušíte správně, jsou to logicky akcionáři polského studia, kteří též přišli o nemalé peníze. Píší o tom aktuálně New York Times.

Mikołaj Orzechowski je varšavským právníkem a jedním z menších investorů CD Projektu Red. Pro list uvedl, že prozkoumávají možnosti žaloby vůči studiu, které podle něj možná poskytlo akcionářům zavádějící informace, jen aby si zajistilo další financování.

Podle brífinku vyzval právník i ostatní dotčené strany, které poškodilo "zastavení prodeje produktu Cyberpunk 2077", čímž se myslí dání pryč z PS Store (částečně i varování o špatném výkonu na Xbox Store). V důsledku toho spadla hodnota akcií firmy o 15 procent, protože nabídka Sony je trvalejšího rázu a není omezena datem 21. prosince jako u krabicovek (v týdnu před vydáním klesly akcie o třetinu).

Ostatně dorazilo i oznámení od Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP, že jsou prý rádi ochotni zastupovat akcionáře, kteří zaznamenali ztráty kvůli tomu, že údajně CD Projekt mátl investiční veřejnost. Tím se patrně myslí zamlčování faktu, že PS4 a Xbox One verze jsou rozbité a nepoužitelné.

"Jestliže máte finanční ztrátu kvůli CD Projektu Red, prosíme, kontaktujte nás, abyste se více dozvěděli o svých právech investora této společnosti," uvádí se tam, což zní jako že se kancelář z New Yorku jen chce přiživit na současném fiasku.

A jak asi probíhalo odstranění hry z PlayStation Store...? (vtipné video)

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments