If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alan Wake na PC u nás vyjde a bude i s oficiální češtinou

Přeci jen se povedlo dojednat přijatelné podmínky.

Okolo získání práv na vydání konverze Alan Wake pro PC kroužilo hned několik domácích distributorů. Ať se to někomu líbí nebo ne, stále jsme baštou převážně PCčkářů a pro ně tahle původně xboxová hra začala pořádně existovat až teď, kdy se pro ně konečně zhmotnila, navzdory téměř dvouletému stáří originálu, což je patrné i z čtenosti článků i z četných dotazů ohledně vydání hry v ČR.

Většina distributorů však jednání s Remedy, resp. s Nordic Games rychle utnula, když zjistilii jejich těžko splnitelné podmínky, které nebyly příliš kompatibilní se sílou našeho herního trhu. Nicméně vytrvalost se někdy vyplácí (viz podobný případ s češtinou pro Mass Effect 3) a dnes se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce, ač v něj na začátku věřil málokdo.

Krabicový Alan Wake pro PC tedy nakonec do obchodů v ČR oficiálně přijde a to brzy. Navíc vznikne i oficiální čeština, na kterou ani hráči nebudou muset čekat moc dlouho. A za cenu, která má být vzhledem k nabízené celkové protihodnotě příznivá a hlavně nižší, než je nyní běžně v zahraničí (30 eur nebo 25 liber - mimochodem, ta nynější sleva na Steamu na 21 eur trvá jen do čtvrtka).

Eurogamer vše exkluzivně zjistil od jednoho z distributorů, který uzavření dohody se zástupcem finských Remedy brzy slavnostně oznámí se všemi podrobnostmi a náležitostmi. Sledujte naší včerejší videorecenzi PC verze Alan Wake, podle níž se konverze povedla.

UPDATE - bližší informace o vydání v ČR jsou zde.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments