If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alone in the Dark ožije v novém uchopení kultovního hororu

Křižovatka mezi skutečností, tajemstvím a šílenstvím.

Když vlastníte práva na slavnou sérii a sledujete, jak žánr survival hororů rok od roku vzkvétá, nelze jen nečinně přihlížet.

Něco takového si řekli THQ Nordic společně se studiem Pieces Interactive a dnes oznámili návrat Alone in the Dark - prý nové uchopení značky a milostný dopis kultovnímu klasickému hororu z 90. let.

Vyjde neznámo kdy pro PC, PS5 a Xbox Series. Debutový trailer:

Ve hře se vrátíte do lokace z prvního dílu, domu Derceto Manor, když se píše rok 1920.

Tetička Emily Hartwood se pohřešuje a tak byl na scénu opět povolán soukromý detektiv Edward Carnby, aby odkryl tajemství tohoto místa a všechny podezřelé okolnosti zmizení příbuzné.

Během putování potkáte podivné obyvatele, říše plné nočních můr, nebezpečná monstra a rostoucí zlo. Vše má být jakousi křižovatkou mezi skutečností, záhadou a šílenstvím. Budete si klást otázku, komu věřit a co podniknete dál, abyste vůbec přežili.

Dle výrobce půjde o návrat ke kořenům psychologických hororů s atmosférickým dobrodružstvím, protože co jiného by mělo stát za to než hra, která založila celý žánr? Scénáristou je Mikael Hedberg, který stál za SOMA či Amnesia.

Podle prvních obrázků to vypadá na third-person kameru, k tomu vám bude hrát jazzový soundtrack, bude panovat těžká nouze o střelivo a nebezpečí číhá v každém stínu či za každým rohem.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Alone in the Dark

Xbox 360, PS2, Nintendo Wii, PC

Alone in the Dark 3

PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments