If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Alternativní průchod Days Gone

O vlivu počasí a denní doby.

Taková kompenzace za čekání na The Last of Us 2 a částečně i reakce na xboxové zombíky State of Decay 2 byla od Sony předvedena nejen na konferenci sedmiminutovým videem, ale také přímo na E3 s alternativními průchody demem. Velkou roli totiž sehraje počasí a denní doba.

Například tak šlo nově spatřit hraní Days Gone (Alza.cz) v zasněženém lese za jiné denní doby a trochu jinou cestou, sledování potyčky ostatních přeživších zpoza kmene spadlého staletého stromu, boj s nožem či útok nemrtvých visících ve vzduchu.

Dle slov tvůrců jsou nepřátelé silnější, když mrzne, takže musíte být mnohem ostražitější. Když zase prší, tak kapky deště ztlumí vámi vydávané zvuky a můžete tak zůstat déle neslyšeni. Hustota hordy zombíků bude ovlivněna denní dobou tak, jako by tomu bylo ve skutečnosti, pokud by hledali něco k snědku. Zkrátka všechno v Oregonu prý odpovídá realistickému ekosystému.

Tyto uvedené herní principy prý pomohou vytvořit dynamické události ve hře, takže když si popovídáte s kamarádem, zjistíte, že každý jste hrál trochu jinak, což se týká i vyprávění příběhu. Days Gone má být "brutálním testem survivalu", kde je pouze nepatrný zlomek přepadení předem naskriptovaný a může vás potkat prakticky cokoli. Pokud vás třeba Runner bude pronásledovat moc dlouho, pokusí se vás shodit z motorky. Když nebude opatrní a způsobíte zvuk, přivoláte tím nejen jiné lidi, ale i zombíky, což lze zase jindy využít ve svůj prospěch.

Prý budete moci hrát, jakým stylem chcete, a hra na to bude adekvátně reagovat. Jisté je však jedno: pokud nedisponujete masivními hodnotami staminy a pořádnou výzbrojí, vaše šance na přežití jsou mizivé. Motorka Deacona jinak poslouží nejen k přepravě, ale i jako takový mobilní inventář, byť unese pouze omezený počet zásob či zbraní. Fajn je, že se k ní můžete vrátit během postupu, abyste si něco doplnili. Molotovy koktejly, výbušniny, pasti či jiné věci, které si sami vyrobíte v systému výroby v reálném čase.

Comments