If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Američtí hráči mívají nadváhu

Tvrdí to nový průzkum.

Výsledky nová studie provedené Centrem pro kontrolu a prevenci před onemocněním poukázaly na skutečnost, že průměrný americký hráč je starý 35 let, má nadváhu a trpí depresemi. Asi z důvodu toho množství her, co nikdy nedohrál. Ne, tak teď vážně.

Průzkum měl údajně potvrdit domněnku, což se také stalo, že hráči videoher nejsou v ideální fyzické ani psychické kondici. Tohle by mohlo být možná i alarmující zjištění. S ohledem na nedávné výsledky spol. NPD Group, monitorující americký herní trh, operující s údajem o 170 milionech Američanů jako hráčů.

Nicméně z výzkumu není úplně zřejmé, kdo všechno vlastně spadá do kategorie "hráč videoher". Co zřejmé je, že byl osloven velmi malý vzorek (552 lidí) ve věkovém rozpětí 19-90 let (což musí logicky navýšit výsledný průměrný věk hráče) a to v okolí Seattlu a Tacomy. Studie přitom byla provedena už v roce 2006, zpracovaná v roce 2008 a teprve nyní publikovaná.

V závěru ještě poznámka ve vztahu k celkově horšímu zdravotnímu stavu hráčů, oproti "nehráčům", kde údajně převládají hráči-ženy, na které má hraní zhoubnější vliv. A ještě tolik, že dospělí hráči jsou v průměru mnohem více asociálními jedinci, než ti, co nehrají.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles