If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik Pachter: Natal za 50 dolarů

Prý bude i úspěšnější než obdoba od Sony.

Michael Pachter patří mezi velmi žádané herní analytiky a tentokrát si vzal na paškál nové pohybové ovladače Sony a Microsoftu. Podle něj se Sony snaží najít odpověď na úspěch konzole Wii a doufají, že zákazníci, kteří si teprve chtějí nějakou konzoli koupit, si pořídí právě PS3 s pohybovým ovladačem. Pachter si i myslí, že tento krok by skutečně mohl částečně fungovat. Natal chce podle něj zasáhnout jinou cílovou skupinu. Chce rozšířit rozsah rodin, do kterých by se měl Natal dostat. Důležité ale je, aby Natal nabídl hry, které by si chtěli zahrát i lidé, kteří obvykle hry nehrají (a musejí být kolem deseti dolarů na XBLA). Podle něj bude Natal prodávanější než obdoba ovladače od Sony.

Pachter věří, že ovládání Natalu bude velmi intuitivní a bude připomínat iPhone, na který si lidé velmi rychle zvykli. Aby se ale oba ovladače skutečně dostaly mezi lidi, musí se začít prodávat za nízkou cenu. Michael Pachter věří, že Natal se bude prodávat za 50 dolarů, protože ve své podstatě je ovladačem jenom samotná kamera (rozpoznávání pohybu je už softwarová záležitost). EyeWand, neoficiální název pohybového ovladače Sony, obsahuje kameru a dva ovladače, takže bude nejspíš o něco dražší. Předpokládá okolo 100 dolarů.

Analytik dokonce počítá, že se v příštím roce dočkáme bundlu Xbox 360 s 250 GB pevným diskem a Natalem za 249.99 dolarů. Myslí si, že taková cena by mohla přesvědčit i majitele Wii, že by bylo lepší se přesunout na platformu s lepším hardwarem.

Tagged With

Comments