If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik Pachter: Veškerý multiplayer placený

Vydavatelé chtějí vydělávat víc peněz.

Není to tak dávno, co herní analytik Michael Pachter prohlásil, že Activision co nevidět zavede placený multiplayer u své populární série Call of Duty. Vývojáři Modern Warfare 2, ale také Black Ops vyvrátili, že by u jejich her placený multiplayer byl, ale to neznamená, že se neobjeví v budoucích hrách série. Michael Pachter jde teď ještě o kus dál.

V poslední epizodě svého pořadu Pach Attacks prohlásil, že brzy začnou všichni velcí vydavatelé vybírat poplatky za online hraní. "Myslím, že EA brzy přejde na placený online model, takže místo toho, abyste zaplatili 10 dolarů za přístup k online hraní, budete muset platit 5 až 10 dolarů za měsíc. Takhle budete moct hrát online například jejich sportovní hry."

I kdyby to podle něj ale zavedli, neovlivní to prodeje her EA Sports. "Jejich hry si kupuje 10 - 20 milionů lidí, takže když tento poplatek bude platit 1 - 2 milionů z nich, budou se mít dobře."

Podle něj si už vydavatelé nemohou dovolit dávat online hraní zadarmo - znovu zopakoval, že to je nevýhodné pro vydávání nových her. Hráči totiž tráví čas u multiplayeru a nemají tak volnou chvíli pro nové hry, takže si je ani nekupují.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles