If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik si myslí, že Microsoft sníží cenu Xbox One už příští rok

Že by se u nás konzole prodávala už se sníženou cenou?

Michael Pachter, který docela odvážně a přesně odhadl, že Microsoftu už nezbývá nic jiného než zrušit svou DRM politiku, což nakonec překvapivě skutečně učinili, má další předpovědi. Teď například říká, že už příští rok bychom se mohli dočkat snížení ceny Xbox One.

Všechno ale podle jeho slov bude záležet na tom, jak se bude Xbox One prodávat v porovnání s levnějším PlayStation 4. Pokud Microsoft zjistí, že jim teče do bot, cenu sníží, aby ji vyrovnali alespoň s PS4.

Od momentu, kdy ale řekli, že nebudou mít tak restriktivní DRM, jak to původně vypadalo, si Michael Pachter myslí, že se Xbox One bude v prodejích dařit dobře i přes o něco vyšší cenu.

Analytik z jiné společnosti, Edward Woo, věří, že sto dolarů rozdíl ceny bude poznat a jeho společnost předpokládá, že v roce 2013 se prodá PS4 i Xbox One 2 miliony kusů, ale příští rok, pokud Xbox One nesníží cenu, se prodá 5 milionů kusů Xboxu a 10 milionů kusů PS4.

Jelikož se k nám má Xbox One dostat až v roce 2014, v kuloárech se mluví dokonce až o podzimu 2014, mohla by k nám konzole přijít už s nižší cenou?

Tagged With

Comments