Skip to main content

Analytik: Xbox 720 by mohl vyjít na podzim 2013

Nebude pouze digitální, mechaniku by měl mít.

Analytik zabývající se herním prostředím Doug Creutz ze společnosti Cowan & Company neočekává, že by se Xbox 720 dostal na trh dříve, než před koncem roku 2013. A také si nemyslí, že jsou pravdivé spekulace o tom, že by měl být nový Xbox od Microsoftu zcela bez mechaniky.

"Ačkoli ji Microsoft ještě nepotvrdil, myslíme si, že Xbox konzole nové generace by mohla jít do prodeje na podzim roku 2013," řekl v analýze pro investory.

"Myslíme si také, že pouze digitální Xbox nové generace je velice nepravděpodobný vzhledem k podílu na trhu a celkovému ekosystému herního trhu," píše. Myslí si nicméně, že by mohl jít Microsoft cestou nižších výrobních nákladů, aby se mohla konzole v počátku prodávat za poměrně nízkou cenu.

"Jsme nicméně přesvědčeni, že Microsoft se bude snažit o levnější fyzické řešení, aby byla počáteční cena nízká a urychlila se adopce nové konzole, což je důležité pro herní vydavatele."

Nějakou dobu se už mluví o tom, že by Xbox nové generace mohl být bez klasické DVD nebo Blu-ray mechaniky. Místo toho by mohl používat speciální paměťové karty podobné těm, které jsou v PlayStation Vita. Jednak by se tím bojovalo proti pirátství, ale také hlavně proti bazarovým hrám.

Read this next