If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Analytik: Xbox Game Pass neovlivní prodeje

Reakce na krok MS.

Michael Pachter se nechal slyšet se svým názorem na nedávno oznámené zatraktivnění služby Xbox Game Pass, kde se hned od vydání objeví příští velké xboxové exkluzivity z dílny Microsoftu.

"Nepředpokládám, že by to mělo nějaký dopad na odbyt konzolí či rozložení sil na trhu. Jde o chytrou cestu, jak zákazníkům dát spoustu herního obsahu za přijatelnou cenu, ale nic jiného za tím nehledejte."

Jak známo, za cenu dvou velkých her (120 dolarů) budete mít na 12 měsíců přístup k aspoň dvěma velkým AAA exkluzivitám od Microsoftu ročně plus stovce dalších her.

Analytik Webdush Securities tipuje, že to přiláká lidi, kteří by si jinak koupili aspoň jednu novou hru za rok. Vzhledem k tomu, kolik existuje fanoušků Halo, Gears of War či Forzy, to dle něj zvedne počet předplatných Xbox Game Pass a Microsoft z toho bude těžit v dlouhodobém horizontu.

"Jasně, někdo může spekulativně pořídit službu jen na měsíc a pak ji hned zrušit, ale řekl bych, že většina lidí se přihlásí k Xbox Game Pass a pak zůstane členem aspoň na rok, když je tak levná," tipuje Pachter pro GamingBolt, proč to podle něj nebude pro Microsoft představovat v konečném zúčtování ztrátu.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments