If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Šance na Zaklínač 4 vzrostla, CD Projekt otáčí

+ nejzažší termín Cyberpunku.

Psal se květen 2016, kdy studio hlasitě všechny ujišťovalo, že pokračování dobrodružství Geralta neplánuje ani tehdy nevyvíjí, a že šlo o završení trilogie. Avšak ukazuje se, že to spíš byla jen taková snaha přinutit ke koupi datadisku O víně a krvi...

Nyní totiž CD Projekt otočil a šance na vznik Zaklínač 4 výrazně vzrostly. Nebude to, pravda, hned, ale značí to změnu postoje či minimálně PR taktiky:

"Myslím, že by nebylo fér nedat našim fanouškům další kapitolu Zaklínače. Na hrách z tohoto fiktivního světa pracujeme déle než dekádu, ale nemyslím si, že bychom byli u konce. Neberte to jako nějaké potvrzení, na cokoli je zatím brzy, ale možnost tady je a na tuhle sérii jsme samozřejmě nezapomněli."

Prohlásil to šéf polských vývojářů Adam Kicinski v interview pro televizní stanici TVN24 BiS. Pokud to vyjádření čtete mezi řádky, je to docela evidentní: Zaklínač 3 (Alza.cz) bude mít řádného nástupce a už se o něm nejspíš začalo přemýšlet.

Mezitím jsme se dnes dozvěděli další detaily o projektech, na něž CD Projekt obdržel dotace od polské vlády.

Nejpozději smí vyjít v první polovině roku 2019, což tak lze chápat jako nejzažší hranici pro vydání Cyberpunk 2077 (Alza.cz), ač není výslovně jmenováno, ale nejspíš jedním z těch čtyř tajemných projektů bude.

Všechny pojedou na RedEngine 4, inovované verzi stávajícího RedEngine. Momentálně firma nabírá desítky zaměstnanců, aby pomohli hře s hladkým přechodem do multiplayeru, s tvorbou města, filmového zážitku i excelentních animací. Letos se prý chce CDP v komunikaci navenek soustředit jen na kartičky Gwent, takže o Cyberpunku nejspíš hned tak neuslyšíme.

Comments