If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Aniž by vyšel nový díl, GTA se za uplynulý rok prodalo 11 milionů

Šéf Take 2 to přičítá nepodlehnutí lákadlu každoročního pokračování.

Na včerejší technologické konferenci Credit Suisse vystoupil ředitel Take 2 a utrousil pár názorů ohledně série Grand Theft Auto. Celkově se ji prodalo už 125 milionů kusů, přičemž GTA IV z toho nyní dělá 25 milionů.

Pozoruhodný je na tom nárůst oproti stavu v září 2011, kdy se oficiálně mluvilo o 114 milionech kusů. Takže za uplynulý zhruba rok, během nějž nevyšel žádný nový plnohodnotný díl GTA či datadisk, maximálně nějaké předělávky pro iPhone nebo různé reedice, sérii přibylo na konto dalších 11 milionů kusů.

Strauss Zelnick tento nevídaný úspěch s dlouhodobě vysokými prodeji značky přičítá nepodlehnutí lákadlu každoročních pokračování, jako k tomu sklouzli jiní výrobci jako EA nebo Activision, které však pochválil. GTA přirovnal k filmovým bondovkám, protože je díky tomu něčím speciálním.

"Samozřejmě bychom uvítali, pokud by v našem byznysu nedocházelo k prodlevám a měli jsme kratší rozestupy mezi jednotlivými díly. Ale klíčem k úspěchu je nevydávat pokračování příliš frekventovaně v té samé kvalitě, je potřeba kvalitu zvyšovat a udělat hity z více různých her," vysvětlil šéf Take 2 jejich filozofii. Jinými slovy tím řekl, že z GTA ani nadále nemíní vytvořit každoroční evergreen, což akceptuje jen u nových ročníků sportů.

Comments