If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Animace Mass Effect Andromeda do vydání opraveny nebudou

Reakce BioWare na kritiku.

Člověk by si pomalu nedokázal představit, jaké pozdvižení dokáže vyvolat pár nevinných GIFů či tweetů o nich. Kauza, která včera obletěla celý herní svět, teoreticky může ovlivnit i hodnotu akcií EA na burze a nepochybně zanechá nehezkou šmouhu na precizně naplánované marketingové kampani. Jinými slovy, pár úsměvných nahrávek o nepříliš častých chybách v dnešní době klidně zostudí obrovskou hru, když se teď nikde nemluví o ničem jiném.

Nelze se proto divit, že se na pořad dne dostala otázka, jestli tyto chyby v animacích Mass Effect Andromeda (Alza.cz) vyřeší tzv. day 1 patch, který obvykle přichází na trh v den oficiálního vydání.

Odpověď hlavního designéra z BioWare bohužel byla záporná, což insidery asi nepřekvapí, vzhledem k času nutnému na nápravu takové věci, testování patche, schvalování atd. To se zkrátka za těch zbylých pár dnů po včerejším objevu stihnout nedá, ani kdyby se vývojáři rozkrájeli. Nicméně lze namítnout, že o problémech se vědělo už delší dobu, možná od prosince?

Pokud tedy vše dobře půjde, rozbité animace (hlavně během rozhovorů) by snad mohl napravit některý z budoucích patchů v horizontu příštích týdnů či měsíců. S vylepšením některých výrazů ve tvářích postav to asi bude složitější... Pozitivem aspoň je, že ten day one patch už bude obsažen v předběžném přístupu k plné verzi na X1 i PS4.

Producent nového Mass Effect, Michael Gamble, komentoval ohlasy na zkušební verzi takto: "Vážíme si veškeré kritiky, jsem velmi rád, jak moc se všem hra líbí po pouhých deseti hodinách... a bude to ještě lepší."

Výčet nejčastějších potíží a jejich řešení nabízí EA v oficiálním FAQ.

Comments