If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ano! Teasery The Elder Scrolls 6 a Starfield

+ revoluční TES: Blades pro mobily, vtip.

Bethesda tohle nemá ve zvyku, ohlašovat něco, co je ještě několik let daleko. Ale tentokrát udělala výjimku: vlastně musela, aby lidé neremcali, že zahnula špatným směrem (kvůli online co-opu ve Fallout 76 a nové mobilní hře, viz níže). Díky těmto dvěma letmým zmínkám, které vyvolaly ohromné ovace, ji všichni ty drobné "prohřešky" rádi odpustí, když vědí, co bude následovat později a na co se mohou těšit, protože to je už tím pádem jisté.

Předně kraťoučkým teaserem potvrdila vývoj nástupce Skyrimu, singleplayerového fantasy RPG The Elder Scrolls VI. Nic více, nic méně.

Dříve by měl být hotov úplně jiný projekt, první originální značka Bethesda Game Studios po asi 20 letech (vážně): Starfield. Z teaseru jsme se dozvěděli jen tolik, že spekulace nelhaly, a že to bude sci-fi titul, patrně obdoba Mass Effect. Todd Howard současně varoval, že na Starfield budou dělat ještě několik let.

Obojí bylo jako odpustek za oznámení The Elder Scrolls: Blades pro iPhone X. Úplně nového, masivního RPG z vlastních očí v konzolové kvalitě grafiky pro mobily, prý unikátního zážitku. Vyjde letos na podzim "zdarma" (jako Free-2-Play). Ostatně výrobci se s tímto cílením nelze divit, když původně mobilní Fallout Shelter hrálo 120 milionů lidí, více než všechny jejich ostatní hry dohromady (nyní Shelter vychází pro PS4 i Switch).

"Chtěli jsme zažít to, co nenacházíme jinde. Hru s takovými ambicemi jsme měli v merku už dlouho, ale teprve teď ji díky výkonu mobilů lze udělat bez kompromisů," vysvětlil Todd Howard. Těšte se na nové řešení bojů (klidně i jen jednou rukou a v režimu na výšku, takže třeba na poradě v práci nepoznají, že hrajete :), procedurálně i ručně generované dungeony, rozlehlé venkovní oblasti, schopnosti, levelování, editor postavy atd.

Blades nabídne tři režimy: The Abyss (jak daleko dojdete dungeonem), Arena (jeden na jednoho) a Town (rozcestník pro příběh a úkoly). Dokonce můžete postavit své vlastní město, nasdílet ho či navštívit postavená města kamarády. A teď ta největší pecka: Hra navržená pro mobily vyjde i na ostatní zařízení, jako jsou PC, konzole či VR. A klidně můžete hrát mobilní verzi proti někomu na PC či ve virtuální realitě!

P.S. toto je asi nejvtipnější spot, co z letošní E3 uvidíte - fiktivní verze Skyrim: Very Special Edition s prozkoumáváním prostředí jen vaším hlasem :) Účinkuje Keegan Michael Key.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments