If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Anthem jen za 250 Kč a plány na jeho kompletní překopání

Po vzoru No Man's Sky? + zahájení Mass Effect 4.

Mohlo by se zdát, že je Anthem nadobro odepsané, když pro něj nevychází moc nového obsahu ani se o něm nikde nemluví. Viz třeba dnešní přecenění všech verzí (PC/PS4/X1) jen na 249 Kč (Xzone.cz), což ze hry, vydané teprve letos v únoru, dělá velmi lákavou nabídku.

Nicméně EA prý plánují tuto sci-fi online střílečku zásadně, kompletně překopat a vylepšit. S těmito zatím nepotvrzenými zvěstmi přišel známý insider Jason Schreier z Kotaku, který se obvykle nemýlí.

Odvolává se na tři zdroje blízké BioWare, dle nichž by se takový projekt mohl jmenovat Anthem 2.0 či Anthem Next. Čili pokud byste dali hře důvěru nyní za dvě stovky, je možné, že se vám to později bohatě vrátí, pokud by byla výrazně zdokonalena či rozšířena.

Vývojáři zatím nemají pevný časový plán ani vymyšleno, jak bude taková aktualizace distribuována. V úvahu prý přichází model jako u No Man's Sky, formou updatů zdarma jednou za rok, či obdobu Taken King pro Destiny. Vyloučena není ani možnost to vydat jako úplně novou hru, což by asi vyvolalo spoustu kontroverzí, byť se slevou pro stávající majitele jedničky.

Tucty (nikoli stovky) vývojářů v kancelářích studia v Austinu a Edmontonu prý nyní potichu makají na všem, co ve hře vyžaduje fundamentální změny. Strávili prý pár měsíců, než tyto potřebné kroky identifikovali.

Jisté je dle Kotaku to, že Anthem bude mít předělaný loot, úkoly, sociální prvky, obtížnost, systém vývoje postav i mapu světa. V podstatě se má změnit celá struktura hry. Jde mj. o to, že momentálně je celý svět Anthem tvořen jedinou mapou, takže když se někde něco změní, může to rozbít věci jinde na mapě. Rozsekáním mapy na menší části by se tomu předešlo.

Krom toho BioWare v Kanadě začínají pracovat na příštím dílu Mass Effect pod vedením producenta jménem Mike Gamble, zjistilo též Kotaku (nedávné artworky zde).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Anthem

PS4, Xbox One, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments