If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Apple podle šéfa nemá zájem jít do byznysu s herními konzolemi

Ale možná se dočkáme něčeho jiného, s hrami spjatého.

Ředitel společnosti Apple Tim Cook řekl na konferenci D10, že jeho firma nemá zájem být součástí byznysu s herními konzolemi.

"Hraní se dost vyvinulo. Mnohem více lidí hraje na přenosných zařízeních. Kam půjdeme do budoucna, to se ještě uvidí," řekl na konferenci.

Víceméně naznačil, že Apple nevěří příliš v budoucnost herních konzolí stojících v obýváku pod televizí, ale spíše věří ve svůj iPad nebo iPod Touch jako přenosná herní zařízení.

"Zákazníci mají hry rádi. Nemáme ale zájem být součástí konzolového byznysu v tom klasickém pojetí, tak jak vypadá v současnosti."

O tom, že by Apple mohl vytvořit svou vlastní herní konzoli, se spekuluje už od dob, kdy nastal obrovský boom herního segmentu na jejich iOS zařízeních. Do Apple dokonce přišli tři velikáni herního byznysu - PR lidé z Nintenda a Activisionu, také šéf Xbox Live EU.

Spekuluje se ale, že koncem roku by mělo Apple představit svou vlastní televizi, jejíž součástí bude iOS a bude umožňovat také hraní videoher - nejen casual her z iPhonů a iPadů, ale i graficky složitějších titulů s gamepadem. Možná to by mohlo být to, o čem Tim Cook mluví a naznačuje. Nejde o klasický konzolový byznys, ale herní zařízení přímo integrované v televizní obrazovce.

Tagged With
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments