Previews Archiv

první předešlá

SPECIÁL Far Cry 5: Osobnost kultu - kde hra čerpala inspiraci?

Jak může někdo v reálu obsadit americké městečko.

Antagonistou v brzkém Far Cry 5 je náboženský kult. V dnešním dílu našeho seriálu se podíváme na to, jak a kde se Ubisoft nechal inspirovat. Čtěte také: SPECIÁL Far Cry 5: Jak se Montana měnila v obrovské hřiště, SPECIÁL Far Cry 5: O zachycení krajiny a atmosféry amerického venkova.

VIDEO-DOJMY o 7 hlavních změnách God of War

Sledujte naše desítky minut + technický rozbor.

Začátkem měsíce byla pro novináře možnost zahrát si tři hodiny God of War (Alza.cz) a dnes úderem šestnácté hodiny konečně vypršelo stanovené embargo, takže internet zaplavila spousta materiálů, z nichž si uděláte solidní představu, co vás koncem dubna vlastně čeká.

PREVIEW God of War z Game Informeru

Zásadní informace + obrázky.

Jak se stalo pravidlem, krátce po včerejším odkrytí obálky někdo okamžitě vyzobal informace z digitální verze Game Informeru o rebootu God of War (Alza.cz). Ani ten stále nenapsal přesný termín této vyhlížené PS4 exkluzivity, uvádí jen "začátkem 2018".

Nová půlhodina z Wolfenstein 2 exceluje i spoileruje

Hořícím New Orleans + ovládání Panzerhundu.

Na jednu stranu musíme ocenit, že Bethesda dodržela včerejší slib a že vypouští tolik materiálu dlouho před vydáním koncem října. Na stranu druhou lze konstatovat, že to už krapet přehání a že jde tentokrát o značné spoilery.

PREVIEW Assassins Creed Origins z Game Informeru

Konečně unikly věrohodné detaily.

Tohle je tedy pořádné fiasko, jaké tu ještě nebylo. Předplatitelé časopisu Game Informeru už nějakým omylem obdrželi příští číslo, které obsahuje podrobné preview hry, která bude oficiálně oznámena teprve v pondělí večer na E3 konferenci UbiSoftu. Po všech těch spekulacích konečně první věrohodné informace o hratelnosti a náplni, které vám Eurogamer přináší okamžitě ještě v pátek před půlnocí - jen pár minut poté, co se objevily na Redditu!

PREVIEW a trailer Need for Speed Payback

Představujeme závody + obrázky.

Jak jsme včera slíbili, hned úderem páteční třetí hodiny vám přinášíme konkrétní detaily o Need for Speed Payback (Alza.cz), pokračování slavné závodní série od EA.

PREVIEW Star Wars Battlefront 2

Známe první detaily o příběhu i MP.

Star Wars Battlefront 2 (Alza.cz) bude obsahovat kampaň pro jednoho hráče, která navazuje na Návrat Jediů. Bude se odehrávat během 30letého časového období mezi zničením Hvězdy smrti a událostmi filmu Síla se probouzí.

PREVIEW Uncharted: Lost Legacy

Vyzobáno z časopisu.

Netrvalo to dlouho od včerejšího představení obálky a dozvídáme se hromadu nových informací o Uncharted: Lost Legacy (Alza.cz). Takže to přebije i smutnou zprávu od Naughty Dog, kteří prohlásili, že pravděpodobně nehodlají s touto sérií dále pokračovat, protože prý "mají spoustu jiných nápadů na hry".

PREVIEW nového režimu Deus Ex Mankind Divided

Volal někdo po něčem takovém?

Pokračování Deus Ex: Human Revolution z roku 2011 od Eidos Montreal bude obsahovat zcela nový režim výzev se samostatnými úrovněmi, žebříčky a posilujícími balíčky, které lze zakoupit prostřednictvím mikrotransakcí.

PREVIEW Dishonored 2

Detaily o dvou hrách v jedné.

Stealth akce, nyní potvrzená na listopad pro PC/PS4/X1 (Alza.cz), se dočkala nových podrobností díky časopisu Game Informer.

EXKLUZIVNÍ DOJMY z Tyranny, RPG Obsidianu

Záporák vyhrál a vy jste mu k tomu dopomohli.

Tyranny není příběh vesnického chlapce či dívky ve víru závratných událostí na zdánlivě beznadějné výpravě za pomstou milované osoby, která nedávno zemřela rukou Záporáka.

DOJMY z nového Hitmana

Nový Hitman vypadá jako pokračování Blood Money, na které jste čekali.

Tak se nám to líbí. Jsme na rozmáchlé módní přehlídce, kde se mramorovými sály velkého pařížského paláce rozkládajícího se na sluncem zalitých březích Seiny ozývá klapot podpatků bot za tisíce dolarů, zatímco na nádvoří cinkají sklínky se šampaňským. Ideální místo pro dobrý převlek. Nejdřív přišly na řadu kraťasy a tričko ukradené nějakému nebožákovi v provizorní převlékárně, díky kterým jsme se dostali přes ochranku a do nejvyšších pater, ale to byla jen první příčka na žebříku. V podkroví jsme však našli něco, co by se jistě dalo nazvat jakousi módní pozdní fází hry.

PREVIEW DOOM z Game Informeru

Nové info o zbraních, mulťáku i příběhu.

EG přináší jako první - "Sedli jsme si s pamětníky a pokusili se vyzkoumat, v čem tkvěla síla prvního Dooma, abychom to znovu zachytili," vysvětlují id Software. Lidé prý toužili po odreagování u pořádné řezničiny, nikoli po příběhu, proto ho v chystaném rebootu moc nenajdete. Na co se můžete spolehnout, je nádech rock'n' rollu, kterým se prý hra silně inspirovala podobně jako třeba Brutal Legend. Znamená to všude hodně lebek a heavymetalu, něco jako si stará generace patnáctiletých školáků kreslila na zadní stranu sešitu během matematiky, když ještě neexistoval Facebook, Whatsup či Viber.

Mafia 3 v odhalovacím filmečku a sestřihu z hraní

PREVIEW se všemi detaily + hi-res obrázky!

Krátce před druhou hodinou odpolední vypustili 2K slíbený renderovaný filmeček z očekávané hry Mafia 3. Současně s tím jsme se před pár vteřinami dozvěděli, že vyjde někdy v roce 2016 (blíže neupřesněno) pro PC, PS4 a X1 (předobjednat na Alza.cz). UPDATE - verze s českými titulky:

Videopreview XCOM 2 z E3

V jiném tónu než jednička: jak se hraje sabotážní mise?

V jiném tónu než jednička: jak se hraje sabotážní mise?

Letošní Need for Speed bude rebootem série

PREVIEW s prvními detaily přímo od producenta.

Vlastní zpráva - Úderem 18. hodiny EA oficiálně vypustili k zklamání všech čekatelů pouze teaser trailer z nového Need for Speed - s tím, že ten plnohodnotný bude k vidění až v půlce června na jejich E3 konferenci. Hra vyjde pro PC, PS4 i X1 letos na podzim, jak se vědělo. Bude "kompletním rebootem série" (EA rebooty zkrátka milují, viz třeba Mirrors Edge), takže ani nenese žádný podtitul, aby to bylo v databázích pěkně matoucí (jako už jednou s Hot Pursuit).

PREVIEW Call of Duty: Black Ops 3

S co-op kampaní a arénovými levely + obrázky...

Ani letos se to nepovedlo Activision utajit, ale tak už to u velkých her prostě bývá a asi jen těžko tomu lze zabránit, mají-li na všem hned od začátku participovat obchodní řetězce nabírající objednávky.

PREVIEW Deus Ex: Mankind Divided

Z Prahy bude ghetto pro augmentované.

Půlden před avizovaným večerním oficiálním oznámením od Square Enix přinášíme preview, které rozsahem informací výrazně převyšuje včerejší únik z Ruska. O očekávaném akčním sci-fi RPG Deus Ex: Mankind Divided se tak dozvíte úplně vše na jednom místě + další uniklé obrázky.

PREVIEW Uncharted 4: A Thief's End

Přehledně o vztahu s bratrem i navigační svobodě.

Z nového čísla amerického časopisu Game Informer jsme se v noci na dnešek dozvěděli bližší podrobnosti o akční adventuře Uncharted 4: A Thief's End, která letos o Vánocích díky exkluzivní povaze přižene k PlayStation 4 další miliony lidí. Informace jsme pro váš snazší přehled rozdělili do několika tématických bloků v bodech:

PREVIEW Just Cause 3

Všechny nové informace na jednom místě.

Čtyřiadvacet hodin po oznámení se z Game Informeru vynořila spousta podrobností o Just Cause 3 pro PS4, X1 a PC (2015).

Potvrzen přelomový FPS režim Grand Theft Auto 5

ZÁSADNÍ OZNÁMENÍ: detaily, video, obrázky...

Tak a je to venku. Tím největším odhalením dnešní vlny preview GTA 5 je potvrzení, že v remasterované verzi na PS4/X1/PC bude opravdu přítomen ten nový first-person režim. Tedy pohled z vlastních očí, jak se minulý měsíc spekulovalo.

Vyprávěné prozkoumávání divočiny ve Firewatch od tvůrců Walking Dead

PREVIEW: Idylka na protipožární hlídce nabourána.

První den rangerem uprostřed divočiny amerického státu Wyoming. Obklopují vás stovky kilometrů lesů, které máte opatrovat, a jediným spojením se světem je vaše vysílačka, přes kterou podáváte reporty své nadřízené. Ve věži vyčnívající nad vrcholky stromů máte jen psací stroj (píší se totiž 80. léta minulého století) a pár knížek, žádné zbraně ani nic podobného, jste tu přeci pouze na brigádě.

První video a detaily Might and Magic: Heroes 7

Jak strategii pomáhá přechod na Unreal Engine?

Po jen zběžném oznámení UbiSoft poodkryl roušku tajemství nad pokračováním slavné série tahových fantasy strategií Heroes of Might and Magic, kterou musel masám zjednodušeně popsat jako kombinaci šachovnice s Pokémony.

Souvislá ukázka Dead Island 2 ničím nenadchne

PREVIEW: Los Angeles jako nekonečné hřiště.

Německé studio Yager (Spec Ops) na Gamescomu poprvé předvedlo více z Dead Island 2, k němuž se dostalo dohodou s vydavatelem a držitelem práv Deep Silver, zatímco jedničku dělal Techland kutící teď Dying Light. Tyhle dvě hry budou vzájemně hodně srovnávány kvůli totožnému hernímu stylu a zatím se nám více líbí spíš ta druhá jmenovaná.

PREVIEW Assassins Creed Rogue

Spousta detailů, obrázky, filmeček, obal...

Odpolední únik přiměl UbiSoft k oficiálnímu potvrzení Assassins Creed Rogue. Vyjde skutečně toho 11. listopadu jen pro PS3 a X360, nikoli pro PC. Vývoj řídí pobočka v bulharské Sofii, které pomáhají ostatní studia. Zpočátku se hra jevila jen jako taková nadbytečná old-gen odnož, ale po zdejším odhalení všech detailů ji možná budou majitelé nextgenu a PC docela závidět - čtěte níže.

DOOM oficiálně představen

Známe detaily, jak se bude hrát. AKTUALIZOVÁNO

V černý den na světové události (sestřelení letadla, Izrael, srážka vlaků) došlo k oficiálnímu odhalení nového Dooma na akci QuakeCon v americkém Dallasu. Je bizarní psát o utržených končetinách v době, kdy lidské ostatky vídáme na místě tragédie, ale nelze Bethesdu podezřívat z jakéhokoli přiživování se, protože vše dlouho dopředu plánovala, ačkoli totálně nestihla čas začátku a také poprvé chyběl odejitý John Carmack.

PREVIEW Battleborn

Jak se liší jednotlivé postavy?

Game Informer blíže představil novou online FPS Battleborn od Gearboxu, z níž v pohybu spatřil jen mód Incursion s bitvou pěti proti pěti, která byla podobná žánru MOBA. Redaktoři zdůraznili, že si spíš připadali jako v tradiční střílečce než v DoTA či League of Legends, takže prý nemáte čekat automatické útočení na nepřátele a další režimy mohou být o něčem úplně jiném.

první předešlá