Age of Empires Online bude zdarma

Ve hře budou mikrotransakce.

Robot Entertainment oznámili, že připravované Age of Empires Online bude zdarma, bude obsahovat sociální prvky a persistentní systémy. Hra zachovává spoustu prvků z předchozích dílů série, ale zároveň přidává i některé elementy z MMORPG her. Hráči budou získávat zkušenosti a speciální výbavu skrze úkoly a systém tvorby věcí (crafting).

V Age of Empires Online se budou vyvíjet civilizace časem a města budou setrvávat a generovat zdroje i v době, kdy hráč nebude aktivní. Hráči, kteří budou chtít vytěžit AoE Online na maximum, si budou moci zaplatit vylepšení s názvem Premium Civilization, čímž si okamžitě zpřístupní všechny schopnosti dané civilizace najednou, včetně speciálních schopností v technologickém stromě.

Hráči, kteří si zakoupí Premium Civilization budou mít také přístup k raritním a epickým předmětům. Neplatící hráči budou získávat pouze méně hodnotné věci. Ve hře budou i mikrotransakce ve formě balíčků, kterým se říká „boosters" – ty nabídnou nové úkoly, nové typy hratelnosti, či předměty na úpravu vzhledu civilizace.

„Nechceme z vás dojit peníze, snažíme se vybudovat komunitu. Nechceme vám jen prodat nějaký produkt. Chceme mít něco, co bude žít a růst," řekl Ian Vogel z Microsoft Games Studios, jak reportuje Gamasutra.

Hra bude podporovat PvP a zhruba v devadesáti procentech úkolů bude možnost kooperativního režimu. Některé úkoly bude možné hrát i v elitním režimu, kdy se zvýší jak obtížnost, tak odměna. Age of Empires Online vyjde digitální cestou (pravděpodobně pouze přes Games for Windows Live) ještě letos a hned na začátku nabídne dvě hratelné civilizace – Řeky a Egypťany.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna