Blizzard odškodní hráče Diablo 3 kvůli výpadkům

Vrácení peněz za hru si zatím vydupali jen Korejci.

1

Ještě v pondělí jsme se podivovali nad tím, že vedle omluvy za nemožnost hrát Diablo 3 v prvních týdnech po vydání, kdykoli se vám zachce, nepřišel Blizzard s nějakou formou kompenzace. Dnes už to neplatí, aspoň někde.

Po četných stížnostech korejských hráčů, které rozezlilo padání serverů a odpojování ze hry (více než polovinu online provozu Diabla v Asii tvoří právě Korejci), rozjely tamní úřady vyšetřování s kanceláří Blizzardu v Soulu, což firmu po třech týdnech nátlaku donutilo k nečekanému kroku.

"Hráči Diablo 3, kteří se ještě nedostali na 40. úroveň postavy (tzn. nedostali se dál než zhruba do dvou třetin hry-pozn.ed.) mohou požádat o vrácení peněz v období mezi 25. červnem a 3. červencem. A hráči, kteří se zatím nedostali ani na 20. level, mohou odteď požádat o vrácení plné částky do 14 dnů po zakoupení hry," píše se v oficiálním fóru, všiml si Wall Street Journal.

Zákon na ochranu spotřebitelů v Jižní Koreji totiž garantuje odškodné, pokud existuje nějaký problém s produktem, který není zaviněn samotným zákazníkem. Což je právě případ neslavně proslulého "Erroru 37" Diablo 3 způsobeného přetíženými servery.

Blizzard se zatím nevyjádřil, jestli podobný program pro odškodné spustí i pro nespokojené zákazníky v Evropě. Více se celé kauze věnoval náš tématický článek v květnu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Zdarma Borderlands: The Handsome Collection a také Arx Fatalis

Dvě hry a veškerá DLC v jednom balení + starší RPG.

Série Zaklínač má 50 milionů hráčů

Další milník + rekordní čtvrtletí.

Už oficiálně: druhou PS Plus hrou na červen Star Wars Battlefront 2

UPDATE + hned dva časopisy vábí na odhalení PS5 příští týden.

Nejvíce zpětně kompatibilní nextgen konzolí bude Xbox Series X, pyšní se Microsoft

S tisíci funkčními hrami v den vydání, včetně vylepšení.

- komentáře (16)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna