Byly koncepty Half-Life 2 EP3 pravé nebo podvrhem?

Dopátral se jejich původní zdroj.

Po středečním úniku artworků z Half-Life 2: Episode 3 se všude hodně řešilo, jestli jsou opravdové nebo pouhým podvrhem. Vznikaly dokonce hloubkové rozbory důkazů, například zda Alyx má na sobě kabát od Eli Vanceho, jestli se na Arktidě mohou vyskytovat portály do okrajové země Xen (oproti prvnímu dílu Half-Life kompletně předělané) nebo jestli ten chlapík oblečený do zimní bundy je vážně Gordon Freeman.

"Chci vás všechny ujistit, že bychom nikdy nezveřejnili obrázky, u nichž bychom neměli jistotu, že jsou skutečné. Užijte si je a nehledejte konspirace tam, kde žádné nejsou. Ani jsme tím nesledovali navýšení naší návštěvnosti," prohlásil autor fanstránky Valve-Time, která s artworky jako první přišla.

Jejich autentičnost později potvrdili i moderátoři diskusí na Steamu, kteří tam působí jako dobrovolníci, aniž by však dodali více. Samotní Valve se zatím k artworkům nevyjádřili a zřejmě tak ani neučiní, ale po 24 hodinách pátrání se komunitě podařilo dojít k prapůvodnímu zdroji:

"Obrázky pocházejí z portfolia grafičky Valve jménem Andrea Wicklund, která je měla ve svém profilu na službě Google Picasa pro sdílení fotografií. Přestože link už teď nefunguje, nahrála je tam v polovině března 2008," zjistila fansite Lambda Generation. Ta posléze přinesla jejich verze ve vyšší kvalitě, bez watermarku a s originálními názvy souborů, kde se vyskytuje i spojení "EP3".

Samozřejmě úplně jinou věcí je, jestli vůbec dnes ještě nějaká Episode Three pro Half-Life 2 existuje. Spekuluje se, že Valve projekt po mnoha interních odkladech asi odpískali a začali ho vyvíjet odznovu, už jako Half-Life 3, který může být úplně o ničem jiném, byť třeba zčásti s některými materiály z původně zamýšleného EP3, pokud se je tvůrcům nechtělo vyhodit.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Český Vigor právě vyšel pro další platformu

+ podpora cross-play, obsah a cena Founder's Packu.

Odsun Mafia 1 rebootu na později, jak jsme se obávali

+ kdy přesně uvidíme první záběry z hraní?

Halo 3 pro počítače má přesný termín

Další hra z dřívější kompiilace.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna