Left 4 Dead se dá použitelně hrát na VITA

Důkaz ve formě videa, včetně využití gyroskopu.

Někdo si možná nedokázal pořádně představit, jak to bude v praxi fungovat, až se jednoho dne rozjede streamování PS3 her přes službu Gaikai do handheldu PlayStation VITA (a ta v podstatě pak ani nebude tolik potřebovat exkluzivní hry). Chtít po Sony ukázat něco takového týden po oznámení akvizice by bylo velmi předčasné, ale její roli zastoupil někdo jiný.

Člověk s přezdívkou digitalarts001 dokázal rozběhnout na VITA starší zombie střílečku Left 4 Dead od Valve a natočil z tohoto zážitku sedmiminutové video. Povedla se mu takto neoficiálně rozchodit přes vzdálené ovládání desktopu (PC) a funkci PlayStation Mobile (původně Suite).

Jak vidno, při hraní nedochází k žádným prodlevám v přenosu dat na dálku, hra se nijak neseká, ovládání na handheldu je použitelné ani hráč neumírá každou chvíli. A neznat Left 4 Dead, podle využití pohybového ovládání (gyroskopu), např. pro změnu úhlu pohledu kamery na scénu, by to skoro vypadalo, jako bychom měli tu čest s titulem určeným přímo nativně pro VITA.

Stane se z tohoto trend, kterým se hry, resp. jejich přenášení mezi platformami bude ubírat do budoucna?

Reklama

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna