Trilogie Angry Birds míří na stolní konzole

Vylepšená ikona mobilních her do krabic.

Jak naznačil již stánek Activision na E3, tento vydavatel ukořistil lukrativní práva na přenesení série Angry Birds na stolní konzole. Ikona mobilních a tabletových her, kterou si za symbolickou cenu nebo zdarma stáhly přes internet do přístrojů miliardy lidí a symbolizuje transformaci herního průmyslu na digitální distribuci, tak získá nové publikum.

Dnes večer oznámená kompilace Angry Birds Trilogy vyjde letos před Vánocemi na Xbox 360, PlayStation 3 a 3DS. Půjde překvapivě o krabicovou verzi do kamenných obchodů, nikoli o stáhnutelnou hru, jak by se dalo čekat.

V balení budou obsaženy hry Angry Birds, Angry Birds Seasons a Angry Birds Rio. Chybí tedy mezi nimi letošní poslední díl Space z vesmíru, který zůstane výhradou mobilů.

3

Podle šéfa finského studia Rovio najdete v krabicové trilogii něco jako ultimátní sběratelskou edici, ve které jsou nové filmečky, bonusy a nějaká další přidaná hodnota. Plus samozřejmě všechny existující grafické podklady budou ve vyšším rozlišení a lepší kvalitě (např. animovaná a interaktivní pozadí, hezčí nasvícení atd.), aby vypadaly dobře i na velkých televizích.

"Věříme, že na konzolích existuje spousta příležitostných hráčů, kteří takovou zábavu uvítají. Na tuto verzi se nás ptalo opravdu hodně lidí, aby mohli hrát Angry Birds s rodinou nebo přáteli," dodal Petri Järvilehto pro IGN.

Každá z verzí Angry Birds Trilogy navíc bude mít unikátní funkcionalitu pro danou platformu, tzn. podpora Kinectu na X360, Move na PS3 a StreetPassu na 3DS, což z ní dopředu dělá jasný prodejní hit Vánoc a další trefu pro Activision.

Reklama

Související obsah

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 24. února

Herci z 2. řady Zaklínače, správňáci v Mass Effect, rekord Rainbow Six, Early Access Grounded a Baldurs Gate 3...

Starosta Bostonu osočil Sony z rasových stereotypů

Kvůli odvolání účasti na PAX East.

Dobré ráno s Eurogamerem - neděle, 23. února

Falešné zvěsti o Sony, využití Unrealu v Mandalorian, další milion na GeForce Now, plány tvůrců Shadow Warrior...

Také na webu...

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 24. února

Herci z 2. řady Zaklínače, správňáci v Mass Effect, rekord Rainbow Six, Early Access Grounded a Baldurs Gate 3...

Letos už méně přídavků Gran Turismo Sport

+ náhled aut z toho únorového.

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna